Somon DNA Tedavisi

Botoks Nedir
6 Aralık 2017
Prp İle Cilt Gençleştirme
8 Aralık 2017

Somon DNA Tedavisi

Somon DNA Tedavisi

Cilt kalitesinde zaman içinde yaşanan bozulmaların temel nedeni çevresel faktörlerdir. 30’lu yaşlarda başlayan kolajen kaybı her yıl %1 oranında artış gösterir. Bu durum cildin olduğundan daha mat ve kuru görünmesine neden olurken ciltteki elastikiyet de kaybolur. Cildin daha canlı, pürüzsüz ve genç görünmesi için tercih edilen Somon DNA Tedavisi yüzdeki doğal ifadenin kaybedilmeden desteklenmesini sağlar.

Somon DNA Nedir? Nasıl Elde Edilir?

Somon DNA Tedavisi

Somon balığının spermlerinden elde edilen DNA molekülleri, cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesinin korunmasında da etkilidir. Bir tür gençlik aşısı gibi görülmesi gereken tedavide polinükleotidler ve hyalüronik asit molekülleri cilde nazik bir şekilde zerk edilir. Cilt gençleştirmede uygulanan en doğal yöntem olarak görülen Somon DNA’sı insan DNA’sına benzerliğiyle dikkat çeker.

Yaklaşık olarak 40 dakika süren Somon DNA uygulaması sırasında cilt altı enjeksiyonu lokal anestezi eşliğinde ağrısız olarak tamamlanır. Tedavi süresince 1 seans hyalüronik asit ve 1 seans somon dna uygulaması gerçekleştirilir. Ciltte enfeksiyon olan bölgelerde işlem yapılması uygun değildir. Uygulama sonrasında cilt suyu daha fazla tutarak, nem dengesini korur ve bu sayede yenilenme yaşanır.

Somon DNA Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görünür?

Yeni nesil cilt gençleştirme operasyonu olarak görülecek olan uygulama ile cilt sağlığı ve doğal ışıltısı yeniden görülür hale gelir. Yılın 365 günü yapılabilen uygulama sonrasında yüzeysel lekeler ortadan kalkar. Gözeneklerin daralmasını sağlayan enjeksiyon cildin toparlanarak daha genç bir görünüm kazanmasını sağlar.

Somon DNA Fiyatı uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne ve sorunun kaç seansta giderileceğine bağlıdır. Uygulamanın etkileri 4 ay içinde net bir şekilde görünür hale gelir. Tedavinin kalıcılık süresiyse 1 yıldır. Haftada 1 veya 15 günde 1 yapılan uygulama normal şartlar altında 4 seansta tamamlanır.

Somon DNA’nın en sık kullanıldığı bölgeler; alın, dekolte bölgesi, yüz, eller, göz çevresi ve boyundur. Konusunda deneyimli ekiplerle uygun şartlarda özenli çalışmalar gerçekleştiren Op Dr. Mustafa Bilazer kısmi kırışıklıkların giderilmesinde de hastalarına bu yöntemi tavsiye eder. Yapılan klinik çalışmalar Somon DNA takviyesinin herhangi bir yan etkisi ve alerji riski olmadığını net bir şekilde ortaya koyar.

Somon DNA Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.