Rinoplasti Fiyatları

Somon Dna Aşısı
22 Ocak 2018
Rinoplasti Fiyatları 2017
29 Ocak 2018

Rinoplasti Fiyatları

Rinoplasti Fiyatları

Rinoplasti burunda olan şekil bozukluğunu düzeltmek amacı ile yapılan cerrahi bir işlemdir. Estetik cerrahi alanında en çok yapılan operasyondur. Bu işlemde hastanın nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdakların eğrilikleri düzeltilir. Burun estetiği ameliyatı da esas amaç yüze uygun doğal bir burun yapmaktır. Burun estetiği başarı oranı hastaların cildinin özelliğine, kıkırdaklarının inceliği ve şekline, kıkırdak ve kemiklerde gelişen travma ve deformitelere ve dokularının iyileşme potansiyeline göre değişiklik göstermektedir. Ameliyat hastanın burun deliklerinden içeri girilerek yapılan kesiler ile gerçekleşir. Hastanın cildinde herhangi bir kesi izi oluşmamaktadır. 18 yaşını doldurmuş ve büyüme yaşını tamamlamış kişilere ameliyat yapılmaktadır. Doktorlar hastalara ameliyat ile ilgili gerçekçi ve doğru bilgiler vermelidir. Doktor hastanın beklentisi ile ortak bir noktada buluştuğu takdirde ameliyat kararı verilmektedir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama 2 saat süren bir uygulamadır.

Burun Estetiği Öncesi

Rinoplasti Fiyatları

Burun estetiği öncesi hastalar kan sulandırıcı vb. ilaçları bırakmalı, ameliyattan önce 3 gün alkol, sigara vb. alınmamalıdır. Burun estetiği sonrası ise burun içi solüsyonlar ile yıkanmalı ve gece kremi kullanılmalıdır. Başı öne eğer pozisyonda oturulmamalıdır. Bu pozisyon ödemi arttıracaktır. Bu yüzden ilk 3 gün boyunca baş dik olacak şekilde yatılmalıdır. Bu pozisyon ödemin hızla iyileşmesine yardımcı olur. Ameliyatın sonrasında oluşmuş olan morlukların giderilmesi için 1- 2 gün soğuk uygulama yapılabilir. Bu işlem morluk ve ödemlerin oluşmasına engel olacaktır. Morluk oluştuğu zaman da morluk olan bölgeler güneşten korunmalıdır. Ameliyattan sonra duş alınabilir. Fakat yüze şiddetli su gelmemesine dikkat edilmelidir. Tampon uygulanmış olan ameliyatlar da 24 saat sonra tampon çıkarılır. Ameliyat sonrasında düzenli olarak kontrole gidilmelidir. 7. günde dikişler alınmaktadır. Ameliyat sonrası 6 hafta da gözlük takılmamalıdır. Kemik kaynaması ve kıkırdak iyileşmesi ilk 1 ay aktif ve hızlı olmaktadır. Bu sebep ile travmalardan uzak durulmalıdır.

Burun estetiği fiyatları ve rinoplasti fiyatları hastane ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca hastaya yapılacak olan işleme bağlı olarak da fiyatları değişiklik gösterir. Burun estetiğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Mustafa Bilazer ile iletişime geçilebilir.  

Rinoplasti Fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.