Prp İle Yüz Gençleştirme

Botoks Ameliyatı
12 Aralık 2017
Bademcik Şişmesi
15 Aralık 2017

Prp İle Yüz Gençleştirme

Prp İle Yüz Gençleştirme

Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP, trombosit ve pıhtı hücresi yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması olarak açıklanabilir. Hastadan alınan minimal miktarda kandan santrifüj edilen serum, çok minik miktarlarda derinin içine enjekte edilir.

Kandaki pıhtı hücrelerinin dokularda hasar oluşması halinde onarım sürecini başlatması nedeniyle PRP için bir gençlik aşısı benzetmesi yapılabilir. Bu uygulamanın temel amacı, hedeflenen dokuya kan dolaşımıyla taşınabilecek çok sayıda pıhtı hücresinin verilebilmesidir. PRP yöntemiyle elde edilen serumdaki plateller normal bir kan hücresindekine göre 4 kat daha fazladır.

PRP Hangi Alanlarda Uygulanabilir ?

Prp İle Yüz Gençleştirme

Son dönemlerin en çok tercih edilen uygulaması olan PRP nedir? Hastanın kendine ait kandan serum elde edilmesiyle uygulanan yöntemin amacı; yara iyileşmesi veya doku yenilenmesi sürecinin başlatılması ve hızlı bir şekilde ilerlemesinin sağlanmasıdır. Lazer veya peeling uygulamalarından sonra cildin hızlı bir şekilde yenilenmesi için kullanılan yöntemle yeni kollajen oluşumu cildi yenilemek için deri altına yayılır.

PRP ile yüz gençleştirme uygulaması; iyileşmesi uzun zaman alan derin ve geniş bir bölgeyi kaplayan yara ve çatlakların tedavisinde de tercih edilir. Cilde yitirdiği esneklik ve parlaklığın yeniden kazandırılmasında da olumlu katkılar gösteren başarılı bir yüz gençleştirme uygulaması olan PRP, saç dökülmelerinde de tek başına veya diğer tedavilerin desteklenmesi amacıyla kullanılabilir.

PRP Uygulaması Hangi Şartlar Altında Yapılır ?

Acısız ve kolay bir uygulama olan PRP, yaklaşık olarak 10 dakika içinde tamamlanır. Gelişen teknolojileri ve yeni nesil yöntemleri yakından takip eden ve başarılı uygulamalarla adından söz ettiren Op Dr. Mustafa Bilazer, teknik açıdan donanımlı ve hijyen açısından güvenilir ortamlarda elde edilen serumun hedeflenen dokulara naklini sağlar. Bu uygulamanın en çok tercih edildiği bölgeler arasında; eller, boyun, dekolte bölgesi ve yüz sayılabilir. Uygulamanın ardından ciltteki canlılık gözle görülür bir hal alır ve 3-4 seans sonrasında kalıcı bir hal alır.

Kuru ciltlere nem vermek amacıyla son dönemlerde çok sık uygulanan Somon DNA tedavisi, canlı ve parlak bir görünüm için de son derece faydalıdır. İçeriğinde somon balığının DNA’sı bulunan serum kollajen yapımını uyararak etkili bir hale getirir. Mineraller, çeşitli vitaminler, güçlü proteinler, aminoasitler ve inorganik tuzlar açısından zengin olan somon DNA’sı, her mevsimde her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilir.

Prp İle Yüz Gençleştirme ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.