Prp İle Cilt Gençleştirme

Somon DNA Tedavisi
7 Aralık 2017
Botoks Ameliyatı
12 Aralık 2017

Prp İle Cilt Gençleştirme

Prp İle Cilt Gençleştirme

Zaman içerisinde cilt elastik yapısını kaybettiği için yıpranmış bir görüntü kazanabilir. Bu yılların cilt üzerinde yaptığı yıpratıcı etkiyi en aza indirgemek için bazı uygulamalardan yararlanmak mümkündür. Özellikle son yıllarda oldukça tercih edilen uygulamalar arasında bulunan PRP ile cilt gençleştirme uygulaması bu yöntemlerden sadece biridir.

PRP il Cilt Gençleştirmenin Faydaları

Prp İle Cilt Gençleştirme

Yeni bir cilt tazeleme yöntemlerinden biri olan PRP uygulaması pıhtı hücreleri bakımından güçlendirilmiş bir plazmanın deri altına enjekte edilmesi ile yapılır. Pıhtı hücreleri cildin daha parlak ve genç görünmesine yardımcı olur. PRP tedavisi yapılırken amaç uygulamanın yapılacağı bölgeye pıhtı hücrelerini ulaştırarak cilde esneklik kazandırmak olmak ile birlikte Op. Br. Mustafa Bilazer bu alanda en başarılı hekimlerdendir.

Son yıllarda bu uygulamanın yayılmaya başlaması ile birlikte PRP nedir sorusu sık sık sorulmaya başlanmaktadır. Bir nevi kök hücre tedavisi yöntemi olan bu uygulama esnasında diğer gençleştirici uygulamalardan da yararlanmanın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat bu uygulamalar kombin biçiminde yapılacak ise mutlaka dönüşümlü olarak yapılmalıdır. Cilt gençleştirme için uygulanan PRP yöntemi sayesinde yıpranmış olan dokuların onarımı kısa sürede gerçekleştiği görülecektir.

PRP ile Cilt Gençleştirmede Amaç Nedir ?

PRP tedavisi esnasında aslında dışarıdan herhangi bir materyal temini söz konusu değildir. Tamamen hastadan alınan kan ile bu uygulama yapılmaktadır. Pıhtı hücreleri sayesinde elde edilecek olan serumun hastanın cildine uygulanması ile ciltte onarım ve yeniden yapılanma söz konusu olacaktır.

Gençlik aşısı olarak da bilinen PRP uygulamasından sonra kırışıklarda düzelmenin yanı sıra ciltte bulunan çöküntü ve çatlaklarında tedavi edildiği görülür. Sadece kırışıklık tedavisinde değil aynı zamanda da leke tedavisinde hatta gözaltında bulunan morluklardan kurtulmak için de tercih ediliyor.

Yüz gençleştirme uygulaması olarak adlandırılsa da PRP yöntemi yüzün yanı sıra ellerde, boyunda hatta bacak bölgesinde dahi sık sık tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. İşlem hastanın cilt yapısına göre aynı zamanda da yıpranmışlığa göre 3 ya da 4 seans sürebilir. 20 günde bir uygulanan bu yöntem yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Bu uygulama ile birlikte Somon DNA gençlik aşısı yöntemi de kullanılabilir.

Prp İle Cilt Gençleştirme hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.