Kulak Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Nedir ?
1 Ocak 2018
Botoks Fiyatları 2017
8 Ocak 2018

Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak estetiği en çok kulak boyutunu küçültmek veya kepçe durumu var ise onu düzeltmek amacı ile yapılır. Plastik cerrahi alanında kulağın kepçesi normalden daha fazla öne doğru ise kepçe kulak veya yelken kulak adı verilir. Kepçe kulağı düzeltmek için kulak estetikleri yapılmaktadır.

Operasyon Yöntemleri

Kulak Estetiği Fiyatları

Otoplasti olarak bilinen yöntem genel olarak kepçe kulakları başa daha yaklaştırmak, eksik olan kıvrımlarına şekil vermek veya büyük olan kulakları küçültmek amacı ile yapılmaktadır. Bu operasyon genel olarak 6 yaşından itibaren uygulanabilir. Kulak arkasından girilip kıkırdak törpülenir. Özel dikişler yardımı ile arkaya doğru şekil verilir. Bazen doğuştan olarak kulak kepçeleri hiç oluşmaz veya sadece kulak memesi oluşur. Bu duruma mikrotia adı verilir. Böyle durumlarda kulak rekonstrüksüvonu ameliyatı yapılmalıdır. Bu ameliyat genellikle hastanın kendi dokuları kullanılıp yapılır.

Kepçe kulak estetiği genellikle ayaktan tedavi olarak yapılır. Doktorun müdahalesi ameliyathanede yapılmaktadır. Hasta eğer yaş olarak küçük ise genel anestezi yapılması önerilir. Erişkinler de sedatifler ile kombine olarak lokal anestezi kullanılır. Böyle durumlarda hastalar uyanık ancak gevşemiş olur. Kepçe kulak tedavisi yaklaşık olarak 1,5- 2 saat sürmektedir. Komplike olgular olduğu zaman bu süre daha da uzayabilir. Kulakta olan probleme bağlı olarak ameliyat tekniği de değişebilir. Genellikle kulağın arka yüzeyinden yapılan kesi ile kıkırdak dokuya ulaşılabilir. Bazen dokudan bölümler çıkarılır veya doku çıkarılmadan kıkırdaktan hafifçe töpürlenir ve kulağa şekil verilir.

Ameliyat Sonrası

Kepçe kulak ameliyatı sonrası hasta bir kaç saat sonra ayağa kalkabilir ve evine gidebilir. Hastanın başı, ameliyat sonrasında iyileşmenin kolay olması için sarılır. Kulak ağrısı bir kaç gün olabilir. Fakat bu şikayet ilaçlar ile giderilebilir. 2-4 gün sonra bu sargı çıkarılır ve daha hafif bir pansuman uygulanarak baş sarılır. Bu sargılar çıkarıldıktan sonra da geceleri kullanmak için kafa bantları önerilir. Bu bantların gündüz kullanılması da kulağın şeklinin daha iyi olmasına olanak sağlar. Ameliyatta atılan dikişler genellikle bir hafta içinde alınır veya kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Kulağı bükecek aktivitelerden 1,5 ay kaçınılmalıdır. Erişkinler ameliyattan 10 gün sonra işlerine gidebilir. Çocuklar ise yaklaşık olarak 7 gün içinde okula gidebilir. Fakat aktivitelerde çok dikkatli olmaları gerekir. Kulak estetiği fiyatları hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. Bu operasyon ile ilgili gerekli bilgiyi almak için Op. Dr. Mustafa Bilazer ile iletişime geçilebilir.

Kulak Estetiği Fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.