Kepçe Kulak Ameliyatı

Burun Estetiği Fiyatları 2017
25 Aralık 2017
Burun Estetiği Nedir ?
1 Ocak 2018

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir ?

Kepçe kulak, hastanın kulaklarının baştan dışarıya doğru çıkıntı yapması durumudur. Hasta eğer kepçe kulak durumdan şikayetçiyse, kepçe kulak ameliyatı seçeneğini değerlendirebilir. Bu ameliyat, kulağın şeklini, boyutunu ya da pozisyonunu değiştirmek için kozmetik amaçlı olarak yapılır. Kişinin kulak büyüklüğünün maksimum kapasiteye ulaştığı 5 yaşından sonra ve yetişkinliğin herhangi bir döneminde kepçe kulak tedavisi uygulanabilir. Bazı durumlarda da, 3 yaşında kulak estetiği işlemleri uygulanabilir. Eğer çocuk doğduğunda belirgin bir kulak şekil bozukluğuna sahipse, doğumdan hemen sonra kulaklar için bir sabitleyici kullanmak bu durumu düzeltebilir. Hastanın kulakları başından dışarı doğru çıkıntı yapmışsa, kulakları kafasına oranla büyükse ya da daha önce geçirdiği kulak ameliyatı istediği sonucu vermemişse kepçe kulak ameliyatını düşünebilir. Bu ameliyat, simetrik görünümü sağlamak için her iki kulağa da uygulanır. Kozmetik bir ameliyat olduğu için, kulak estetiği işlemleri kulakların yerinde ve duyma yeteneğinde bir değişiklik yapmaz.

Kepçe Kulak Ameliyatının Riskleri Nelerdir ?

Kepçe Kulak Ameliyatı

Ameliyat sonrasında yara izleri olabilir. Yara izleri kalıcıysa, kulağın arkasına ya da kulak kıvrımlarının arasına gizlenecek şekilde olur. Buna ek olarak, iyileşme sürecinde kulak yerlerinde asimetri görülebilir. Ayrıca, ameliyat öncesinde kulak yerlerinde asimetri varsa kepçe kulak ameliyatı bunu düzeltemeyebilir. Ameliyat sırasında kulak pozisyonun değiştirmek, o bölgedeki cildin algılamasında geçici olarak değişikliğe yol açabilir. Bu durum nadiren kalıcıdır. Ameliyat sırasında bölgeye atılan dikişler iltihaplanırsa, ek bir ameliyat gerekebilir. Kepçe kulak ameliyatı, diğer ameliyat türlerinde de olduğu gibi, kanama, enfeksiyon ve anestezinin yan etkileriyle ilgili riskleri içerir. Ayrıca, ameliyat sırasında kullanılan malzemelere karşı da kişi alerjik reaksiyon gösterebilir.

Ameliyatta sedasyon ya da sadece ilgili bölgeyi hissizleştiren lokal anestezi uygulanabilir. Hastanın tercihine bağlı olarak da genel anestezi yapılabilir. Ameliyat sırasında cerrah, kesiklerin ve yara izlerinin yerlerini belirler. Doktor, kulakların arkasına ve kulak kıvrımlarının arasına kesik atabilir. Kesiklerden sonra cerrah, deri ve kıkırdaktaki fazlalığı alır. Sonrasında cerrah kıkırdağı uygun bir pozisyona katlar ve pozisyonu dikişlerle sabitler. Ek dikişler, kesikleri kapatmak için kullanılır. Bu tür ameliyatlarda, Op. Dr. Mustafa BiLAZER uzman bir doktordur.

Kepçe Kulak Ameliyatı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.