İstanbul Burun Estetiği

Burun Estetiği Erkek
3 Ekim 2017
Geniz Eti
5 Ekim 2017

İstanbul Burun Estetiği

İstanbul Burun Estetiği

Ülkemizde burun estetiği ameliyatlarına yoğun bir ilgi var. Bu yoğun ilgiyle birlikte herkesin aklında bu operasyonlarla ilgili birçok soru işareti takılıyor. Hatta bu konu ile ilgili çok sayıda doğru bilinen yanlışlar var. Bu yanlışları düzeltmek, bu operasyona ilgi duyan kimselerin gönül rahatlığı ile istedikleri burun şekline kavuşmalarına yardımcı olacaktır.

Burun Estetiği Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

İstanbul Burun Estetiği

Bu konuda bilinen yanlışlardan en yaygın olanı burunucu estetiği hakkındadır. Burun ucu operasyonları başarılı geçse bile bir süre sonra burun ucunun deforme olacağı hatta düşeceğine ilişkin çok yaygın olan bu görüş, tamamen yanlıştır. Günümüzde pek çok başarılı estetik merkezi var. Bu estetik merkezlerinde yapılan başarılı ameliyatların hiçbirinde, bu vaka ile karşılaşılmamıştır. İşinin ehli bir estetik doktoru tarafından yapılan burun estetiğinde, bu durumun yaşanması mümkün değildir.

Burun estetiği öncesi en çok yanılgıya düşülen bir diğer konu da, bu operasyon sonrası yoğun bir ağrı çekileceği düşüncesidir. Günümüzde burun estetiği merkezi tarafından uygulanan operasyonlar, son derece kolay yapılmakta ve ameliyat sonrasında yoğun bir ağrı çekilmemektedir. Hatta operasyondan sonra bazı hastaların, hiç ağrı kesici kullanmadığı bilinmektedir.

Burun Estetiği Yaptıracak Olanların Bilmesi Gerekenler

İstanbul burun estetiği operasyonlarında hastaların en çok yönelttiği sorulardan biri de ameliyat sonrasında buruna konulan tamponlar ve bunların çıkarılmasının son derece ağrılı olduğu düşüncesine yöneliktir. Eskiden uygulanan burun estetiği ameliyatı bahsedildiği gibi tamponlar konularak gerçekleşiyordu ve bu tamponların çıkarılması son derece zahmetliydi. Ancak günümüzdeki operasyonlarda burun estetiği sonrası herhangi bir tampon uygulaması yapılmıyor veya hastanın nefes alabileceği oluklu silikonlar kullanılıyor. Bunların çıkarılması da son derece basittir ve hastaya herhangi ağrı hissi vermektedir.

Operasyondan önce hastaya uygun bir burun şekli belirlenmektedir. Ancak bu uygulamada burun estetiği bayan ve erkekler için belirlenen burun biçimlerinin aynı olmayacağı bilinmelidir. Bayanlarda genellikle kalkık burun ucu tercih edilir. Buna karşın burun estetiği erkek burun şekillerinde yüz hatlarının erkeksiliğini bozmayacak ve kalkık olmayan burun şekilleri uygulanır. Estetik uzmanı Op. Dr. Mustafa Bilazer burun estetiği hakkında bilmek istediklerinize cevap vermektedir.

İstanbul Burun Estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Comments are closed.