Geniz Eti Tedavisi

Alerjik Rinit Tedavisi
8 Kasım 2017
Kepçe Kulak Tedavisi
10 Kasım 2017

Geniz Eti Tedavisi

Geniz Eti Tedavisi

Geniz Eti Büyümesinin Belirtileri Nelerdir?

Sağlık bilinçlenmesi ile birlikte hemen hemen tüm anne babaların bildiği üzere geniz eti sorunları en çok çocuklarda görülmektedir. Geniz eti burun bölgesinin arka kısmında ve boğaz bölgesinin yukarısında yer alır. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı bu etin büyümesi sonucunda burnun arka bölgesi tamamen tıkanır. Bu noktadan sonra çocuklarda nefes alma ağız yoluyla gerçekleşmeye başlar. Ancak sürekli ağızdan soluk alıp verilmesinin de çeşitli belirtileri ve sonuçları bulunmaktadır. Bunlardan ilki nefes iktidarsızlığı olarak lanse edilir. Bununla birlikte zaman içerisinde yüz bölgesinin çeşitli yerlerinde şişme ve biçimsizlikler meydana gelir.

Geniz Eti Tedavisi

Bu da çocukların üzerinde en başta psikolojik kaygılar doğurmaktadır. Aynı zamanda apne adı verilen ve uykuda görülen soluğun bir süreliğine durması belirtisi de mevcuttur. Bu apne sorunu büyük korkulara ve uyku iştahsızlığına yol açmaktadır. Aynı zamanda uyandığı zaman nefes alıp vermekte güçleşme ve yorgun uyanma gibi sonuçları da bulunmaktadır. Uyku kalitesini doğrudan etkiler. Anne babalar tarafından çocukların boyun bölgesi sıklıkla kontrol etmelidir. Ele gelen bezelerin fark edilmesi ile geniz eti teşhisi konulabilir. Yine aynı zamanda boğazda sürekli ya da ara ara meydana gelen boğaz ağrıları da geniz eti büyümesi sinyallerini oluşturmaktadır.

Geniz Eti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastanelerde ve ameliyatlarda sıklıkla uygulanan endoskopi ile geniz eti ameliyatı uygulanmaktadır. Ameliyatlarda en büyük risk kanamadır. Ancak bu küçük bir ihtimaldir ve günümüz modern tıp imkanlarında kolayca tolere edilebilir. Bununla birlikte ilaçla tedavi, boğaz ve burun spreyi gibi uygulamalar geniz eti tedavisi açısından çoğunlukla tercih edilen diğer seçeneklerdir. Son seçenek olarak geniz eti büyümesi durdurulamadığı ve çocukların hayatını tehlikeye atacak kadar tekrarlandığında ameliyat yoluna gidilmelidir.

Geniz Eti Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sağlık kuruluşlarında Op. Dr. Mustafa Bilazer tarafından tamamen acısız bir şekilde gerçekleştirilen geniz eti ameliyatı herhangi bir hayati risk barındırmaz. Söz konusu ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca ağrı kesici ve ateş düşürücü gibi ilaçlar kimi durumlarda reçeteli olarak hastaya sunulur. Aynı zamanda herhangi bir ateşlenme oluşmaması için çocuğa bol bol su verilmelidir.

Geniz Eti Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.