Geniz Eti Büyümesi

Vertigo Nedir
13 Kasım 2017
Ses Estetiği Fiyatları
15 Kasım 2017

Geniz Eti Büyümesi

Geniz Eti Büyümesi

Geniz Eti Büyümesi Nasıl Anlaşılır?

Alerjisi olan çocuklarda görülen rahatsızlık ilerleyen yaşlarda daha büyük sorunlara yol açmaktadır. Uykuyu etkileyen ve nefes almada zorlanmasına sebep olan geniz eti büyümesi burun tıkanıklığı gibi horlamaya neden olmaktadır. Genelde boğaz ağrısı ve yutkunmada zorlanma boynunda bezeler ve kulak rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Muayene ve röntgen sonucunda geniz eti erken tedavi sayesinde kurtulmak mümkündür. Çocuklarda sık olarak ortaya çıkan bu durum ilerleyen yaşlarda düzelme olduğu gibi bazı durumlarda büyüme gösterip rahatsız etmektedir. Gece öksüren ve devamlı horlayan çocuklarda daha çok rahatsızlığa yakalanma riski oldukça yüksektir. Uykusuzluk zekâ gelişimi etkilediği gibi gece uykusu çocuklar için oldukça önemlidir. Devamlı olarak üst solunum yollarının rahatsız olduğu ve sık olarak hastalandığı gözlemlenmektedir.

Geniz Eti Belirtileri Ve Ameliyatı

Geniz Eti Büyümesi

Çocuklarda horlama ve uyku sorunu ortaya çıktığı gibi geniz eti dikkat eksikliği, bademciklerde iltihaplanma, huzursuz olması ve büyümesinde sorunlar yaşanmaktadır. İhmal edilmeden hemen ameliyat olması son derece önemlidir. İlaç tedavisi iyileştirme göstermediğinde geniz eti ameliyatı yapılmaktadır. Öncelikle ameliyat olan çocuğu ameliyata hazırlamak son derece önemli bir ayrıntıdır. Çocukların rahatlaması ve huzurlu bir şekilde ameliyata girmesi için uzman Op. Dr. Mustafa Bilazer sağlıklı bir yaşam için belirtileri  titizlikle tedavileri gerçekleştirmektedir. Her yaşta ameliyat yapılması mümkün olduğu gibi erken yaşlarda yapılması daha çabuk iyileşme göstermektedir.

Geniz Eti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uyku sırasında çocuğun nefes alma şeklinden devamlı burun tıkanıklığı ve rahatsız olması anne ve babalar tarafından fark edilmektedir. Alerjisi olan çocuklarda daha çok ortaya çıkan durum genelde sigara içen ailelerdeki çocuklarda daha fazla olduğu görülmektedir. Solunum sıkıntısını ortadan kaldırmak için geniz eti tedavisi uygulanmaktadır. Genelde ilaç tedavisi yapılan rahatsızlıkta ameliyatla alınması durumunda eski sağlığına kavuşmaktadır. Eskisi gibi sık hastalanmadığı görülmektedir. Ameliyat sonrasında tekrarlayan horlama veya burnun zorlanma durumları birkaç hafta içinde geçmektedir. Ameliyat edilen yerin iyileşme süreci ve bakımı için dikkat etmek gerekmektedir. Çocuğun ameliyat sonrası ağızdan nefes aldığı görüldüğü an burnundan almasını devamlı olarak ailenin söylemesi ve yönlendirmesi gerekmektedir.

Geniz Eti Büyümesi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.