Geniz Eti Belirtileri

Burun Estetiği Fiyatları
20 Eylül 2017
Burun Estetiği Merkezi
22 Eylül 2017

Geniz Eti Belirtileri

Geniz Eti Belirtileri

Geniz Etinin İşlevi Nedir?

Boğazın üst kısmında ve burnun arkasında kalan bölge geniz olarak ifade edilmektedir. Dışarıdan gelen mikropların etkisiz hale getirilmesini sağlayan bağışıklık sistemi organı geniz eti bu bölgede yer almaktadır. Çocukluk döneminde bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlayan ve hastalıklara karşı koruma sağlayan bir organdır. Lenf hücresi yapımında görev yapan bu organ dört beş yaşlarından sonra küçülmekte ve kaybolmaktadır. Kreş gibi ortamlarda mikroorganizmaların olumsuz etkilerine sık sık maruz kalma, çocuğun yanında sigara içilmesi ve alerji gibi nedenler geniz etinin büyümesine yol açmaktadır.

Geniz Eti Tedavisini Gerektiren Belirtiler

Geniz Eti Belirtileri

Normal halindeyken sağlığı korumaya yardımcı bir organ olan geniz etinin çeşitli nedenlerle büyümesi sonucu vücuda zarar vermeye başlaması geniz eti tedavisi yapılmasını gerektirmektedir. Geniz etiyle ilgili problemler kronik hale geldiğinde yüz ve dişler ile konuşmada gelişimsel bozukluklara neden olabileceğinden mutlaka bir uzmandan yardım alınmalı ve tedavi ihmal edilmemelidir. İstanbul’da yaşıyorsanız veya orada tedavi imkanına sahip iseniz Op. Dr. Mustafa BİLAZER’den geniz eti ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilir ve tedavi sürecini birlikte yürütebilirsiniz.

Geniz etinin büyüklüğü burundan nefes alınmasını engellemekte ve burun tıkanıklığına neden olmaktadır. Burnu ile nefes alamayan çocuk ağzı ile nefes almaya çalıştığından ağızdan alınan hava dışarının kirli ve mikroplarla dolu havasının boğaza ulaşmasına neden olmakta ve bu durum çocuğun sıklıkla üst solunum yolları enfeksiyonu geçirmesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra sinüs ve kulakların işleyişini bozarak, işitme eksiklikleri, horlama, uyku apnesi, ağızdan nefes alma, gece öksürme ile burun ve genizde akıntılar ortaya çıkması gibi farklı problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yutkunmada zorluk yaşanması ve boğaz ağrısı ile boyunda oluşan bezeler de geniz eti belirtisi olarak dikkate alınmalıdır.

Geniz eti tedavisinde öncelikle ilaçlı tedavi yöntemine başvurulmaktadır ancak ilaçlı tedavinin sonuç vermediği durumlarda ya da problemin kronikleşmesine bağlı olarak iyileşmeyen sinüzit, orta kulakta iltihap gibi başka sağlık sorunlarının ortaya çıkması, üst solunum yolunun tıkanması, çene yapısının bozulması gibi durumlarda geniz eti ameliyatı zorunlu hale gelmektedir. Bu ameliyat oldukça kısa süren ve aynı gün taburcu olmaya imkan veren bir operasyondur.

Geniz Eti Belirtileri ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.