Geniz Eti Ameliyatı

Kulak Zarı Delinmesi
13 Eylül 2017
Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler
15 Eylül 2017

Geniz Eti Ameliyatı

Geniz eti ile ilgi merak edilen çok sayıda soru bulunmaktadır. Bu sorulardan ilki geniz eti ne olduğu ile ilgilidir. Peki, geniz eti nedir? Geniz eti küçükken herkeste var olan fakat zamanla işlevini yitiren sünger tarzı bir dokudur. Bu dokuda yaşanabilecek herhangi bir büyüme ya da enfeksiyon, tedavi gerektirecek ve hastada çeşitli sağlık sorunlarına neden olacaktır. Bu tarz problemler daha çok çocuk hastalarda görülmektedir. Geniz eti büyümesi olarak adlandırılan bu sorun ilaç tedavisi ile geçmez ise geriye tek bir tedavi yani ameliyat kalmaktadır. Bu tarz bir ameliyat ile kısa sürede tüm geniz eti alınacak ve yaşanan nefes alamama problemleri giderilmiş olacaktır.

Geniz Eti Ameliyatı

Geniz Eti Ameliyatı

Geniz eti ameliyatı antibiyotik tedavisi ile geçmeyen ve kişiye rahatsızlık veren geniz etlerinin alınması amacı le yapılmaktadır. Bunun için ilk olarak hasta detaylı bir şekilde muayene edilecek ve geniz etinde bir gelişme yok ise ameliyat kararı alınacaktır. Geniz eti ameliyatı diğer cerrahi operasyonlar kadar ağrılı değildir. Bunun için ilk olarak hasta gene anestezi ile uyutulacak ve operasyona daha sonra geçilecektir. Genellikle hemen taburcu edilen hastalar bir sorun çıkmadığı müddetçe evlerine gönderilecektir. Herhangi bir komplikasyon oluşumunda 1 gün doktor kontrolünde hastanede kalınması gerekebilmektedir. Fakat genelde sorunsuz geçen bu ameliyat geniz eti olan kişilerin yaptırması gereken operasyonlardan bir tanesidir.

Geniz Eti Ameliyatı Sonrası Süreç

Geniz eti ameliyatı sonrası süreçte bazı detaylara dikkat edilmeli ve bol bol dinlenilmelidir. Hasta özellikle ilk günlerde aşırı sıcak gıdalardan uzak durmalı ve bunun yanı sıra baharat içerikli olan gıdaları da tüketmemelidir. Bunların dışında istenilen her şeyin tüketilmesi mümkündür. İçecek olarak da asitli ve şekerli olan içeceklerden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra ilk hafta yalnızca ılık duş alınmalı ve çok sıcak suyla yıkanılmamalıdır.

Geniz Eti Operasyonu Fiyatları

Geniz eti fiyatları, geniz eti tedavisi aşamasında en merak edilen unsurlardandır. Fiyatların çok olup olmadığı merak edilmektedir. Geniz eti ameliyatı sonrasında ödenecek olan ücret operasyonu gerçekleştiren uzman doktora ve hastanenin özel olup olmadığına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu noktada çok ucuza ameliyat yaptığını söyleyen sağlık kuruluşlarından uzak durulmalıdır. Bu noktada Op. Dr. Mustafa Bilazer’e başvurulması rahat bir ameliyat süreci geçirilmesine yardımcı olacaktır.

Comments are closed.