Geniz Eti Ameliyatı Sonrası

En İyi Burun Estetiği
9 Ekim 2017
Burun Estetiği İstanbul
11 Ekim 2017

Geniz Eti Ameliyatı Sonrası

Geniz Eti Ameliyatı Sonrası

Geniz eti tedavisi son dönemlerde sıkça duyulan tedavilerden biri olarak dikkat çekiyor. Peki, geniz eti nedir?

Geniz eti öncelikle burun deliklerinin en arkasında yer alan bölgede bulunmakta olan lenfoid dokusuna denmektedir. Sorun yaşayanlar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimlerce muayene ile tespit edilemez. Endoskopik burun içi tedavileri sırasında görülebilir.

Özellikle manyetik rezonans görüntüleme ve tomografi gibi görüntüleme imkanları sayesinde de dolaylı bir şekilde değerlendirilebilir. Çocuklarda gerçekleştirilen bademcik ameliyatlarının hepsinde ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılır. Bu tedavinin yanında, geniz eti ameliyatı bir diğer ismi ile adenoidektomi tek başına veya kulak tüpü takılması ameliyatlarıyla beraber de gerçekleştirilebilmektedir.

Geniz eti büyümesinin nedenleri nelerdir?

Geniz Eti Ameliyatı Sonrası

Geniz etleri genellikle belirtilen gibi hayatın ilk 6 senesinde büyüme göstermektedir. “Geniz eti neden büyür?” sorusuda oldukça merak edilen konulardan biridir bu konuya cevap olarak :

Partikül ve kirli hava bulunduran mekanlarda bulunmak, sigara dumanına yüksek miktarda maruz kalmak, Kalabalık mekanlarda yaşamak veya çokça zaman geçirmek ve Genetik yatkınlık olarak sıralanabilir.

Geniz eti büyümesi belirtileri nelerdir?

Özellikle genç yaşta olanlarda geniz eti büyümesi çok farklı belirtilere sebep olabilir. Bu belirtilerden biri burun tıkanıklığıdır. Geniz eti büyüyen kişilerde, burun deliklerinin arkasında bulunan, genize açılan delikler olarak bilinen “koanalar”, geniz etlerince mekanik uygulamalarla kapatılmaya başlanır. Geniz eti büyümeye başladıkça çocuklarda ilaç ile düzelmeyen burun tıkanıklığı ve ağız açık uyuma gibi belirtiler meydana gelir. Burun tıkanıklığı ile alakalı olarak şu ek belirtiler de sıralanabilir:

-Kişilerin ağzı açık uyuması

-Diş etinde yaşanan hastalıklar

-Uyku kalitesinde gerçekleşen bozulmalar

-Uyku apnesi belirtileri özellikle bademcikleri de iri bulunan çocuklarda daha çok rastlanır.

-Sırtüstü uyurken nefes almakta zorlanma

-Altına sürekli ve düzenli idrar kaçırma

-Ve son olarak ağız kokusu.

Geniz eti fiyatları geniz eti tedavisi hakkında daha detaylı bilgiler kontroller sonrasında doktorlardan alınabilmekle birlikte geniz eti tedavisi sonrası hastalar yeme içme ve her türlü kullandıkları ilaçlar hakkında doktorlarını bilgilendirmelidir. Her türlü kimyasal ve radyolojik ürünlerden uzak durulmalıdır. 

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Ameliyatı Sonrası hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

Comments are closed.