En İyi Burun Estetiği

Tükürük Bezi Ameliyatı
6 Ekim 2017
Geniz Eti Ameliyatı Sonrası
10 Ekim 2017

En İyi Burun Estetiği

En İyi Burun Estetiği

Kılcal damarların yoğun olduğu bir organ olan burun, bazı durumlarda estetik müdahalelere gerek duymaktadır. Burnun kırılması, şeklinin bozukluğu, büyük ya da küçük olması, herhangi bir rahatsızlık bulunması sonucunda bir estetik merkezi ziyareti yapmanız gerekebilir. Alanında profesyonel olan bir estetik doktoru tarafından uygulanan operasyonlar çoğu zaman başarılı sonuçlara ulaşmaktadır. Burun estetiğinde uzman olan Op. Dr. Mustafa Bilazer ameliyattan önce hastalarını yapılacak estetik uygulama hakkında bilinçlendirmektedir. Kaliteli bir estetik operasyonun mutlaka en iyi burun estetiği merkezi içerisinde yapıldığı unutulmamalıdır.

Burun Estetiği Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

En İyi Burun Estetiği

Burnunuza estetik yaptırmaya karar verdiyseniz; size yapılacak olan burun estetiği operasyonu öncesinde aspirin ve aspirin içeren ilaçları kullanmayı bırakmanız gerekmektedir. Grip ya da nezle gibi bazı problemler yaşıyorsanız; bu durumu doktorunuz Op. Dr. Mustafa Bilazer ile paylaşmalısınız. Operasyondan önce estetik doktoruna bu bilgi açıklanabilir. Sigaranın iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilediği düşünülünce, ameliyat öncesinde sigaranın bırakılmasında fayda bulunmaktadır. Bir hafta öncesinde alkol de alınmaması gerekmektedir. Merkezde yapılan burun estetiği öncesi kıyafet olarak da hazırlıklı gitmek önemlidir. Ameliyat sonrası için yanınıza önden düğmeli ya da fermuarlı kıyafetler alabilirsiniz. Rahat kıyafetler, burnun ameliyat sonrasında darbe almasını önlemektedir. Yüz temizliği, ameliyat öncesi bir şeyler yenip içilmemesi, makyaj yapılmaması, peruk varsa çıkarılması öneriler arasındadır.

Burun Estetiği Süreci Nasıl Geçer?

Yapılan İstanbul burun estetiği operasyonlarında önemli olan, hastanın verilen bilgileri dikkate alarak davranmasıdır. Ameliyatın daha sağlıklı geçmesi, iyileşme sürecinin hızlı olması, burnun operasyon sonrasında güzelce korunması için belirtilen önlemler alınmalıdır. Düşük burun uçlarını, sivri burun uçlarını ya da geniş burun uçlarını kaldırmak ve düzeltmek amacıyla burunucu estetiği uygulaması da yapılabilmektedir. Burunucu estetiğinin burun estetiğinden farkı, çok kısa sürede uygulamanın tamamlanabilmesidir.

Lokal anestezi ile burun ucu uyuşturulmakta ve kısa sürede operasyon bitmektedir. Burun ucunun dışında burun sırtında da problem varsa, burun estetiğinin tercih edilmesi gereklidir. Burundaki şekil düzeltmesini gerçekleştirmek amacıyla yapılan uygulamalarda burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken noktalara önem verilmelidir. Morlukları azaltmak için iki gün boyunca göz kapakları ve burun çevresine soğuk kompres yapılabilir. Baş yüksekte tutulmalıdır. 2 ay gözlük kullanılmamalıdır. Operasyon sonrası 2-3 hafta içinde morluklar kaybolabilir.

En İyi Burun Estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Comments are closed.