Dolgu

Dolgu

Estetik Dolgu Tedavileri Nedir?

Estetik dolgu tedavileri, ciltte doğuştan veya zamanla oluşan kırışıklık, leke, sarkma gibi sorunları gidermek ve cilde şekil vermek için yapılan geçici veya kalıcı uygulamalardır. estetik dolgu tedavileri ile özellikle çene, burun, göz, alın ve ağız bölgesindeki kırışıklıklar ve yüzün alt kısımlarında yer alan sorunlu bölgeler dolgu enjeksiyon uygulaması ile kolayca çözülerek daha genç bir vücuda kavuşmak mümkündür. Bir iğne yardımı ile deriye enjekte edilen dolgu maddesi vücut içinde eridikten sonra uygulanan bölgeye olumlu etkiler yapmaktadır. Estetik yaptırmak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu soru olan ‘Estetik operasyonlarda kullanılan dolgu nedir ve cilde zararı var mıdır? ’ sorularına değinecek olursak; estetik işlemlerde kullanılan dolgu, içinde hyaluronik asit bulunan ve dokuyla uyumlu, içerisinde hayvansal madde bulunmayan insan sağlığına zararı olmayan bir maddedir. Dolgular, derideki sorunları çözmek ve deriye şekil vermek için uzman kişiler tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Yüz Dolgusu Tedavisi Ve Uygulama Alanları

Dolgu

Estetik dolgu doktoru tarafından yapılan ve cildi güzelleştirmek için en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan dolgu enjeksiyonları, yüz cildini en iyi şartlarda canlandırmak için kullanılmaktadır. Üstelik bu işlemler deneyimli kişilerce ağrısız bir şekilde yapılamaktadır. Yüz bölgesinin daha genç ve dolgun görünmesini sağlayacak dolgu estetiği uygulamasının yapıldığı bölgeler ise; alın, üst yanaklar, burun, dudak kenarı, çene ve kaşlardır. Bunun haricinde vücutta yer ala yara izlerinin de yok edilmesi için dolgu estetiği uygulaması kullanılmaktadır. Bu bölgelerde yapılan dolgu operasyonu ile aşağıdaki işlemler yapılmaktadır:

Elmacık kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesi,

Dudak çevresindeki kırışıklıkların yok edilmesi,

Yüz bölgesindeki sarkmaların giderilmesi,

Burun bölgesinden dudağa kadar inen kırışıklıkları yok edilmesi,

Dudakların şekillendirilmesi ve dolgun görünüm kazandırılması,

Çene bölgesinin düzeltilmesi,

Burnun kaldırılması ve şekillendirilmesi,

Kaş bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ve kaşa şekil verilemesi,

Yüzde yer alan akne izlerinin giderilmesi.

Yapılan bu işlemlerde kullanılan dolgu maddesi cildin altına verilerek yüzde yer alan kırışıklığın veya çöküklüğün içi doldurulur, sorunlu bölge hatasız bir görünüme kavuşturulur. Ayrıca yapılan kaş ve dudak dolgusu ile daha belirgin kaş ve dudaklara kavuşmak mümkündür.

Yapılan yüz dolgusu işlemleri ise oldukça basittir. Dolgu estetiği işlemine başlamadan önce uzman hekim, yüzü inceleyerek tedavi edilecek bölgeyi tespit eder. Daha sonra uygulama yapılacak işlem kaş dolgusu ise kaş bölgesini anestezik bir kremle uyuşturur. Daha sonra ince iğnelerle dolgu maddesi gerekli alana enjekte edilir. İşlemin ardından uygulanan bölgede dolgunluk sağlanır. Ayrıca son zamanlarda estetik uygulamalarının genişlemesi ile dolgu fiyatları da oldukça makul seviyelerdedir. En uygun fiyatlarla yüzünüzdeki beğenmediğiniz bölgeleri kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Ayrıca günümüz estetik işlemlerinde kullanılan dolgu fiyatları İstanbul ilindeki hem en uygun hem de en kaliteli malzemelerdir.

Estetik Dolgu Tedavi Hizmetleri

Yüz estetiği konusunda sizlere hizmet veren merkezimiz, hayalinizdeki yüz şekline kavuşmanız için sizlere destek olmaktadır. Op. Dr. Mustafa BİLAZER önderliğinde sizlere hizmet veren istanbul estetik dolgu merkezi, estetik işlemlerinizin en güvenli ve en kaliteli şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Ameliyatsız yapılan yüz estetik işlemleri ile yüz bölgesindeki sorunlu bölgeleri anında yok edebilir, yüzünüze güzel ve estetik bir görünüm verebilirsiniz. Siz de güvenli bir şekilde yüz estetiği yaptırmak istiyorsanız, estetik merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mustafa BİLAZER

Dolgu ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

5 Şubat 2018

Somon Dna Öncesi Sonrası

Somon Dna Öncesi Sonrası Çevresel faktörlerin etkisi ile cilt zaman ile kalitesini kaybetmektedir. 30’lu yaşlarda başlamakta olan kolajen kaybı her yıl %1 artış göstermektedir. Böyle bir […]
1 Şubat 2018

Çocuklarda KBB Muayenesi

Çocuklarda KBB Muayenesi Çocukları etkileyen ve yaşam kalitelerini düşüren çok sayıda kulak burun boğaz hastalıkları vardır. Bu hastalıklardan bazıları; yapışmış kulak, kulak enfeksiyonları, burun tıkanıklığı ve […]
29 Ocak 2018

Rinoplasti Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Estetik burun ameliyatının cerrahi adı olan rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilerek mevcut deformasyonlarının önüne geçilmesi amacıyla yürütülen lokal anestezi müdahalesinde yürütülen cerrahi müdahaledir. Bu […]