Doğal Burun Estetiği

Botoks Fiyatları 2017
8 Ocak 2018
Rinoplasti Fiyatları 2018
15 Ocak 2018

Doğal Burun Estetiği

Doğal Burun Estetiği

Burun estetiği operasyonlarında, burunda şekil bozukluğuna ve kolay nefes alamamaya neden olan kemik ve kıkırdak eğrilikleri düzeltilerek, daha sağlıklı bir burun yapısı elde edilmektedir. Bu ameliyatlarda esas olan, kişinin yüz yapısına ve genel görünümüne yakışan doğal bir burun görünümü sağlamaktır.

Doğal Burun Estetiği Ne Demektir?

Doğal Burun Estetiği

Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatı sürecinde bireylerin düştüğü en büyük yanılgı, her burun şeklinin herkese yakışacağını düşünmektir. Bu yanılgıya düşen birçok hasta, hayranı olduğu ünlülerin veya çevresindeki kimselerin burun şekline sahip olmak istediklerini ifade ederler. Ancak bu istek, çoğu zaman doktorlar tarafından reddedilir ve bunun yerine daha doğal burun estetiği için kişinin yüzüne uygun bir burun biçimi belirlenmeye çalışılır. Başarılı bir burun estetiği ameliyatından sonra kişinin bu ameliyatı geçirdiğinin hiç anlaşılmaması, daha geniş bir ifade ile ameliyatla elde edilen burun şeklinin sanki doğuştan sahip olunan bir burun biçimiymiş gibi görünmesi esastır. Bu hedefe ulaşmak için burun estetiği öncesi ameliyatı yapacak olan doktor ile birlikte uygun bir burun şekline karar verilir.

Doğal Burun Şekli Nasıl Belirlenir?

Günümüzde gerçekleştirilen rinoplasti ameliyatlarının öncesinde hastaların bir fotoğrafı alınarak, bilgisayar ortamında yeni bir burun şekli belirlenmeye çalışılır. Bu safhada doktorun yanında bulunan hasta, yeni burnunun nasıl görüneceğine ameliyat öncesinde tanıklık edebilir. Burun şekli belirlenirken yüzün genişliği, kemiklerin şekli, yüz ifadesi gibi özellikler göz önünde bulundurulur. Örneğin yüz yapısı geniş olan bir hastaya, çok küçük bir burun şekli asla tasarlanamaz. Veya herkesin yüzüne kalkık bir burun yapısı uyum sağlamaz. Bunlar göz önünde bulundurularak tasarlanan bir burun, burun estetiği sonrası hastaların ameliyattan memnun kalmasına ve psikolojik açıdan kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Çağımızda dünyanın hemen her yerinde sıklıkla uygulanan burun estetiği fiyatları da hastaların burun yapılarına ve geçirilecek olan operasyonun niteliğine göre belirlenmektedir. Rinoplasti konusunda uzman bir doktor olan Op. Dr. Mustafa Bilazer gerek ameliyat öncesinde hastaların burun şekline karar verilmesi ve ameliyat hakkında bilgilendirilmeleri sürecinde gerekse ameliyat sonrası kontrollerinde hastalarının ihtiyaçlarına cevap veren bir çalışma sistemi uygulamaktadır.

Doğal Burun Estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.