Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı
27 Eylül 2017
İşitme Kaybı
29 Eylül 2017

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı

Geniz eti yaşça küçük olan çocuklar olan ve kişi büyüdükçe etkisizleşen bir dokudur. Hal böyle olunca geniz etinde yaşanabilecek büyüme ya da enfeksiyon gibi problemler en çok çocuklarda oluşmaktadır. Geniz etinde yaşanabilecek en ufak bir büyüme bile çocuğun sağlık durumunu olumsuz anlamda etkileyecek ve çocuğun gelişimi zarar görecektir. Çocuklarda geniz eti tedavisi denince akla direk olarak ameliyat gelmemelidir. Fakat çocuğun ağız yapısı ve yüz gelişimi bozuluyorsa ve ilaçla tedavi yapılması imkanı bulunmuyorsa ameliyat yapılması çok daha doğru olacaktır.

Çocuklarda Geniz Eti Tedavisi

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı

Çocuklarda geniz eti ameliyatı, çocuklarda geniz eti problemlerinde başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Ameliyat iyileşme göstermeyen ve çocuğun gelişimine etki eden geniz etinin alınması temeline dayanmaktadır. Bu tarz geniz eti sorunları çocukta uyku apnesine, nefes alamama problemlerine ve yüz gelişiminde yaşanan birçok soruna yol açacaktır. Durum bu denli ciddi ise en doğru tercih ameliyat olacaktır. Bu tarz ameliyatlar çocuklara yapıldığından çok daha dikkatli olunması gerekmektedir. Ameliyat genellikle 3 yaşın üzerine olan çocuklara yapılsa da durum çok ciddi ise daha küçük olan çocuklara yapılması da mümkündür. Bunun yanı sıra büyük olan yani 15 yaşını geçmiş olan çocuklara da pek uygulanmayan bu ameliyat genellikle 5 ile 10 yaş arasında olan ve geniz eti problemi yaşayan çocuklara uygulanmaktadır.

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı Yapılmaması Halinde Yaşanabilecekler

Çocukta geniz eti problemi var ise göz ardı ediliyorsa birçok farklı problem yaşanabilmektedir. Bu problemlerden ilki çocuğun gelişimi ile ilgilidir. Bu süreçte çocuğun yüz gelişimi bile bozulacak ve ortaya daha birçok sorun çıkacaktır. Damak ve ağız gelişimine olumsuz anlamda etki eden geniz eti bu bölgelerin sağlıklı bir şekilde gelişmesine engel olacaktır. Bunun yanı sıra dişlerinde olumsuz anlamda etkileneceği geniz eti problemi mutlaka çözülmeli ve kesinlikle hafife alınmamalıdır.

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı Sonrası Süreç

Çocuklarda geniz eti ameliyatı sonrası süreçte dikkat edilmesi gereken birçok önemli detay bulunmaktadır. Bunlardan ilki çok sert ve boğaz bölgesini tahriş edebilecek gıdalardan uzak durulması gerektiğidir. Bu noktada çocuğa muhallebi ya da ılık süt tarzı besinler verilmelidir. Bunun yanı sıra ağrı durumu söz konusu ise doktora danışılmalı ve çocuklar için uygun olan ağrı kesiciler tercih edilmelidir. Geniz eti ameliyatı noktasında tercih edilecek uzman doktor ameliyatın tüm seyrini değiştirecektir. Bu noktada Op. Dr. Mustafa Bilazer tarafından yapılan operasyonların son derece başarılı olduğu bilinmektedir.

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.