Burun Ucu

Burun Ucu

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucu estetiği olmak isteyen hastalar öncelikle uzman bir cerrah ile görüşmelidir. Cerrah, hastanın şikayetlerini, ameliyattan beklentilerini dinledikten sonra fiziksel muayene yapar. Burnun genel yapısını, doku, kıkırdak, kemik yapısını, yapısal bozukluklar ve genel şeklini tespit eder, değerlendirir. Böylece doktor, kullanacağı ameliyat tekniğini belirler. Burun ucu estetiği yaptıranlar ve burun ucu ameliyatı olanlar genel olarak sonuçtan çok memnundur. Kişiler, ameliyat sonrası büyük bir özgüven kazandıklarını ifade ederler. Burun ucu kaldırma ameliyatsız bir işlem değildir. Genel olarak cerrahi müdahale sonucu burun ucu estetiği yapılır. Burun ucu estetiği iyileşme süreci tamamlandıktan sonra hastalar normal hayatlarına kısa bir süre içinde dönmektedir. Burun kaldırma ameliyatı fiyatı hakkında detaylı ve geniş bilgi alabilmek için doktor Mustafa Bilazer ile iletişime geçebilirsiniz.

Burun Ameliyatından Sonra Yeni Görüntüm Nasıl Olacak?

Burun Ucu

Doktor, hastayı fiziksel muayene ettikten sonra burnun kemik, kas, kıkırdak dokusuna, cilt yapısına bakar. Burundaki kemik eğriliği, kemerli yapı, büyük ya da küçüklüğü gibi yapı bozuklukları tespit edilir. Muayene esnasında burnun değişik açılardan yüksek çözünürlüklü fotoğrafları çekilir. Daha sonra özel bir cihaza yüklenerek 3D simülasyon hazırlanır ve gerçeğe en yakın şekilde burnun yeni şekli hastaya gösterilir. Bu görüntüler üzerinde oynamalar yapılarak burun ucuna istenen form verilir. Ameliyat olmadan önce burnun yeni şekli hastaya gösterilir. Hastanın bu konudaki beklentileri dinlenir. Burun şekline karar verildikten sonra ameliyat günü verilir ve operasyon hazırlanır. Doktor, hastayı ameliyatta uygulanacak işlemler ve teknikler hakkında bilgilendirir. Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenleri anlatır.

Burun Ucu Estetiği Operasyonundan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kan sulandıran asprin, corasprin, bitkisel takviye ürünleri, bitki çayları ve alkol alımı ameliyattan en az iki hafta önce bırakılmalıdır. Sürekli kullanmanız gereken bir ilaç varsa bunu cerrahınızla paylaşın ve bu konuda doktorunuzu bilgilendirin. Operasyondan en az bir ay önce sigara bırakılmalıdır. Operasyondan 12 saat önce hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucu ameliyatında kapalı rinoplasti tekniği kullanılır. Kapalı rinoplasti tekniğinde, kesiler burun deliklerinin iç kısmından açılarak yapılır. Böylece dışarıdan gözle görülen bir dikiş izi olmaz. Kemik müdahalesi olmadığından dolayı bant ya da atel takılmaz. Yalnızca burun destekleyici bantlar ve silikon atel kullanılır. Burnun yeni şeklini alması için bunların kullanımı şarttır.

Burun ucundaki şekil bozukluğu göz önünde bulundurularak kıkırdak ve yumuşak doku yeniden biçimlendirilir. Burun ucundaki şişlik, darlık, genişlik, sivrilik, basıklık, uzunluk, düşüklük, kalkıklık ya da asimetrik görüntü düzeltilir. Burun ucu ile dudak arasındaki proporsiyonun bozulmaması için gerekli durumlarda üst dudak ile burun ucu açısı yeniden ayarlanır. Ayrıca burun ucunda bulunan işlevsel bozukluklar da aynı ameliyat içinde düzeltilir. Burun deliklerinin içine atılan dikişler kendiliğinden zamanla eridiği için dikiş alınma gibi bir durum söz konusu olmaz. Bir hafta sonra dikişler erir, bantlar ve silikon atel çıkartılır.

Burun Ucu Estetiği Operasyonunda Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılır?

Burun ucu estetiği ameliyatlarında genel olarak genel anestezi kullanılır. Hasta, böylece ameliyat sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Hastanın konforu için genel anestezi daha ideal bir yöntemdir.

Burun Ucu Estetiği Kaç Saat Sürer?

Burun ucu estetiği ameliyatı genellikle 30 ile 60 dakika arasında gerçekleştirilir. Hasta eğer farklı bir durum yoksa aynı gün içinde taburcu edilir ve eve çıkmasına izin verilir.

Burun Ucu Estetiğinde İyileşme Nasıl Olur?

Burun ucu estetiği sonrasında hasta oldukça kısa bir zamanda iyileşir. Kapalı rinoplasti tekniğinde yalnızca yumuşak doku ve kıkırdak üzerinde işlem yapıldığı için morluk ve şişlikler oldukça azdır. Ameliyattan çıktıktan sonra ilk gün başın sürekli dik tutulması gerekir. 10 dakikada bir olmak üzere burun bölgesine soğuk kompres uygulanır. Böylece hasta iyileşme sürecini hızlı ve kolay atlatır. Bantlar ve silikon ateller bir hafta sonra çıkarılır.

Burun ucu estetiğinden sonra burun içini temizlemek ve nemlendirmek amacı ile burun spreyi kullanılmalıdır. Soğuk kompres yüzünüzdeki tüm şişlikleri inmesini sağlar ve bir hafta sonra kişi normal hayatına geri döner. Burundaki hissizlik genellikle ameliyattan üç ay sonra biter. İlk üç ay hızlı iyileşme olur. Bir yıl sonra ise tam iyileşme sağlanır ve burnun yeni görüntüsü iyice oturur.

Mustafa BİLAZER

Burun Ucu ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

5 Şubat 2018

Somon Dna Öncesi Sonrası

Somon Dna Öncesi Sonrası Çevresel faktörlerin etkisi ile cilt zaman ile kalitesini kaybetmektedir. 30’lu yaşlarda başlamakta olan kolajen kaybı her yıl %1 artış göstermektedir. Böyle bir […]
1 Şubat 2018

Çocuklarda KBB Muayenesi

Çocuklarda KBB Muayenesi Çocukları etkileyen ve yaşam kalitelerini düşüren çok sayıda kulak burun boğaz hastalıkları vardır. Bu hastalıklardan bazıları; yapışmış kulak, kulak enfeksiyonları, burun tıkanıklığı ve […]
29 Ocak 2018

Rinoplasti Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Estetik burun ameliyatının cerrahi adı olan rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilerek mevcut deformasyonlarının önüne geçilmesi amacıyla yürütülen lokal anestezi müdahalesinde yürütülen cerrahi müdahaledir. Bu […]