Burun Ucu Estetiği

Botoks Nasıl Yapılır
1 Aralık 2017
Kepçe Kulak Estetiği
5 Aralık 2017

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun estetik ameliyatları içerisinde burun ucu estetiği hastalarda tarafından en yaygın olarak talep edilir. Bu tür operasyonlar, burnun ucu yuvarlak şekilde olan hastalarda tamamen düzeltilmiş ve yenilenmiş bir burun ucuyla sonuçlanır. Bu tip yuvarlak uçlu burunlardan kurtulmak için bazı nedenler vardır. Birincisi, burnun ucundaki derinin çok kalın olmasıdır. Burun ucundaki yuvarlak görünümü ortadan kaldırmak için, cerrah buradaki yağ dokusunu alır. Diğer neden ise, bu şekildeki burun ucunun üst dudakla arasında doğal olmayan bir mesafe olmasıdır. Bu operasyon burunun tamamının operasyona dahil olduğu ameliyatlardan farklıdır. Bu ameliyatta, burun ucunu şekillendirebilmek için, burnun ucundaki kıkırdak dokusu da yeniden şekillendirilir.

Burun Ucu Estetiği Türleri

Burun Ucu Estetiği

Uygulanacak burun estetiği türü hastanın burnunun ucundaki kıkırdağın dayanıklılığına göre belirlenir. Cephalic Trim isimli operasyon türü popülerdir. Bu operasyonda, burun iyileşirken burnun ucundaki kıkırdağın şeklini almaya meyillidir. Ameliyat sırasında, burnun ucunda kıkırdağın bir kısmı bırakılır. Dome Binding Suturing adlı operasyon türü, burnun ucuna dikiş atmayı içerir. Bu süreç, burun için daha iyi bir sonuç oluşturur. Ayrıca bu operasyonda, kıkırdak daha aşağı yönlendirilerek daha az yuvarlak burun ucu elde edilir. LLC Stut Graft da güçlü teknikler arasındadır. Bu yöntemde, burun ucu kıkırdağının şekli sorunluysa, kıkırdağın şekli düzeltilerek burun şekillendirilir. Lower Lateral Overlay’de ise burun ucundaki fazla deri ortadan kaldırılır. Tip Defatting yöntemi ise daha geleneksek bir yöntemdir ve burun ucundaki fazla yağ dokusunun alınmasını ifade eder.

Kimler Burun Ameliyatı Yaptırabilir?

Tüm ameliyatların riskleri vardır. Bu risklerin en aza indirilmesi için hastaların belirli bir profilde olması önemlidir. Bu operasyon için en uygun hastalar; yetişkinler, burnunun sadece uç kısmında şekil sorunu olanlar, ameliyattan öncesinde ve sonrasında sigara içmeden hayat sürenler, iyi bir fiziksel sağlığa sahip olanlar, burun ameliyatları konusunda bilinçli olanlar, iyi bir psikolojiye ve gerçekçi beklentilere sahip olanlardır. Ameliyat, burnun tamamının operasyon geçirdiği ameliyatlardan daha kısa sürer. Ameliyat olan kişide 1 ya da en geç iki hafta sonra işe dönebilir. İstanbul Burun Estetiği için Op.Dr. Mustafa BiLAZER uzman bir doktordur.

Burun Ucu Estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.