Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği; burun bölgesinin orantılı ve yüz proporsiyonuna uygun bir biçimde düzeltilmesine verilen addır. Burun estetiği ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilemez. Burnun boyutlarını küçültmek ya da büyütmek için ameliyat teknikleri kullanılmalıdır. Burun ameliyatında; burun büyüklüğü, burun şekli, hastanın doku özellikleri, burun deviasyonu, sinüzit, burun eti büyümesi, burun kemeri, burun kemiği eğriliği gibi rahatsızlıklar ve durumlar değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sonucu burun estetiği yöntemlerine karar verilir. Burun estetiği nasıl yapılır? Ameliyatta burun derisi açılarak işlem yapılır. Burun ucu kaldırılması, dikişle askı teknikleri gibi yöntemler kullanılır. Burun estetiği İstanbul en iyi doktor olan Mustafa Bilazer’e ulaşarak İstanbul burun estetiği fiyatları hakkında detaylı ve geniş bilgi alabilirsiniz.

Burun Ameliyatından Sonra Burnumun Şekli Nasıl Olur? Burnum Ameliyattan Sonra Nasıl Görünecek?

Burun Estetiği

Dijital ortamda fotoğraflarınız alınarak özel dijital programlarla burnunuzun yeni şekli belirlenir. Cerrahınız burnunuzun durumu, burunda bulunan deviasyon, burundaki kemik eğriliği, sinüzit gibi hastalıkları değerlendirdikten sonra burun şekline karar verir. Burun kemik, cilt ve kıkırdak, burun büyüklüğünün yüz bölgesine orantısı gibi kriterler burun şekline karar verilmesinde önemlidir.

Burun Ameliyatından Sonra Nefes Almak Zorlaşır Mı?

Kulak burun boğaz doktoru ve plastik cerrahlar birlikte çalıştıkları için ameliyat sonrası herhangi bir nefes alma sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız. Dilerseniz ameliyatınıza plastik cerrahın yanı sıra bir kulak burun boğaz doktorunun girmesini talep edebilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Hastanede Kaç Gün Süreyle Kalmam Gerekir?

Genellikle dünyada burun estetiği operasyonlarında hasta aynı gün içinde taburcu edilir. Fakat hastanın anestezinin etkisinden tam olarak çıkması ve olası etkilere karşı bir gece gözetim altında kalmasını isteriz.

Burun Estetiği Operasyonunun Ardından Yüzde Morluk Ve Şişlik Olur Mu? Eğer Oluyorsa Morluk Ve Şişlikler Ne Zaman Geçer?

Burun ameliyatında yapılan işlemler sonucunda damarlardaki kan göz boşluğuna biriktiği için morluk ve şişlikler oluşur. Fakat ameliyattan 48 saat sonra tamponlar alındığında morluk ve şişlikler geçmeye başlar. Ameliyattan bir hafta sonra morluk ve şişlikler tamamen kaybolur.

Yüzde Oluşan Ödemlerin Tamamen Yok Olması Ne Kadar Sürer?

Yüz bölgesindeki ödemler tamponlar çıkarıldıktan sonra çözülmeye başlar. Fakat herkesin cilt dokusu farklılık gösterdiği için bu süre değişebilir. Ödemin tam olarak çözülmesi ise yaklaşık 6 aydır.

Burun Estetiği Ameliyatı Lokal Anestezi Altında Olur Mu?

Ameliyat sırasında hastanın ağrı hissetmemesi için genel anestezi tercih edilir. Böylece hasta uyandığı zaman ameliyat sonlanmış olur.

Burun Düşmesinin Nedeni Nedir?

Burun düşmesi denilen şey burnun ucunun kaldırılması işleminden sonra aşağı düşmesine denir. Burun ucu kıkırdaklarına verilen kalkık form zaman içinde değişebilir. Burun düşmesi ameliyatın başarısız olduğunu gösterir. Fakat burun düşmesi küçük müdahaleler yapılarak düzeltilebilir.

Burun Ameliyatından Sonra Tampon Neden Takılır?

Burundaki yoğun kanamaları önlemek ve kanamayı kontrol etmek, burun şişliğinin önlenmesi ve burun şeklinin sabit kalması için boyunca tampon takılır ve 48 saat boyunca hastanın burun bölgesinde tamponlar kalır.

Tampon Çıkarılırken Ağrı Olur Mu?

Artık tamponlar antibiyotikli pomatlar ile kayganlaştırıcı özelliğe sahiptir. Bu yüzden burnun iç yüzeyine yapışmazlar. Böylece tampon kolay ve hızlı bir şekilde alınır. Herhangi bir ağrı ve acı hissi duyulmaz.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Burun ameliyatı sonrası üç ay özellikle burun bölgenizi olası darbeler, düşme ve çarpmalara karşı korumalısınız. Ameliyattan üç ay sonra burun kemikleşme süreci tamamlanır. Büyük çarpma ve darbeler, burun şeklinizde deformasyona yol açacağı için çok dikkatli olunmalıdır. Ameliyat sonrası doktorun önerdiği şekilde burun içi temizliği düzenli olara yapılmalıdır. Öne doğru eğilmek ve ani şekilde kalkmak gibi eylemler yapılmamalıdır. Ayrıca havanın çok sıcak olduğu zamanlarda yüz bölgesi korunmalıdır.

Burun Ameliyatı Sonrası Çok Ağrı Ve Acı Hisseder Miyim?

Ağrı ve acı kişiden kişiye farklılık gösteren görece bir histir. Ameliyat sonrası birçok hasta, özgüven kazandığı için çektiği acının hiçbir şey olmadığını düşünür. Hatta bazı hastalar hiç ağrı kesici almadan bu süreci çok rahat ve kolay bir biçimde atlatır. Bazı hastalar ise ağrı kesici kullanarak konforlu bir şekilde bu süreci atlatırlar.

Mustafa BİLAZER

Burun Estetiği ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

5 Şubat 2018

Somon Dna Öncesi Sonrası

Somon Dna Öncesi Sonrası Çevresel faktörlerin etkisi ile cilt zaman ile kalitesini kaybetmektedir. 30’lu yaşlarda başlamakta olan kolajen kaybı her yıl %1 artış göstermektedir. Böyle bir […]
1 Şubat 2018

Çocuklarda KBB Muayenesi

Çocuklarda KBB Muayenesi Çocukları etkileyen ve yaşam kalitelerini düşüren çok sayıda kulak burun boğaz hastalıkları vardır. Bu hastalıklardan bazıları; yapışmış kulak, kulak enfeksiyonları, burun tıkanıklığı ve […]
29 Ocak 2018

Rinoplasti Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Estetik burun ameliyatının cerrahi adı olan rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilerek mevcut deformasyonlarının önüne geçilmesi amacıyla yürütülen lokal anestezi müdahalesinde yürütülen cerrahi müdahaledir. Bu […]