Burun Estetiği Sonrası

Burun Estetiği Merkezi
22 Eylül 2017
Kulak Zarı Yırtılması
26 Eylül 2017

Burun Estetiği Sonrası

Burun Estetiği Sonrası

Çağımızda yapılan burun estetiği operasyonları başarı ile sonuçlanıyor. Bu ameliyatlara oldukça yoğun bir ilgi söz konusu. Tabii bu ilginin sebebi, aynı zamanda son derece uygun bir hal alan burun estetiği fiyatları… Bu ameliyatlarda başarının elde edilebilmesi için hastanın ameliyattan sonra dikkatli olması ve estetik doktoru tarafından verilen talimatlara uyması gerekmektedir.

Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatlarından sonra özellikle burunucu estetiği yaptırmış olan kimseler, uzunca bir süre burnunu sert hareketlerle silmemeli, kaşımamalıdır. Çünkü bir süre boyunca bu bölge, oldukça hassas olacaktır. Ayrıca burun estetiği bayan hastalarda daha da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bir süre boyunca bu bölgede rahatsızlık oluşturacak fondöten, pudra gibi makyaj ürünlerinin kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Çünkü bu tür ürünler cildin gözeneklerinin kapanmasını ve hava alamamasını böylelikle bölgede meydana gelen kaşıntı hissini yaratacaktır.

Ayrıca bayanların, ameliyat sonrasında ağır kokulu yoğun parfümler kullanmaması da tavsiye edilir. Bu parfümler nefes almayı güçleştirebilir ve hatta alerjik reaksiyona neden olarak hapşırık hissi yaratabilir. Burun estetiği erkek hastaların da kendilerini aşırı zorlayacak hareketlerden kaçınmaları, yaptıkları ağır bir spor dalı varsa ara vermeleri gerekmektedir.

Ameliyattan sonra hastaya estetik doktoru tarafından gereken bilgilendirmeler yapılır ve belli zamanlarda hastanın kontrole gelmesi istenir. Hastanın bu kontrolleri kesinlikle aksatmadan, belirlenen zamanlarda estetik merkezi ziyaretinde bulunması son derece önemlidir.

Ameliyattan Sonra Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

İstanbul burun estetiği operasyonlarında hastaların en fazla yönelttiği sorulardan biri de operasyon sonrası denize ya da havuza girip giremeyecekleri sorusudur. Burun estetiği sonrası denize veya havuza girmek tavsiye edilmemektedir. Özellikle havuzun klorlu suları, yeni ameliyat olmuş burun dokusu ile temas ettiğinde yanmaya neden olur. Ayrıca bu aşamadaki hastaların güneşte fazla kalmaları da kesinlikle tavsiye edilmez.

Burun estetiği öncesi hastalar iyileşmenin ne kadar süreceğini de merak etmektedir. Ameliyattan sonra hasta hemen hastaneden taburcu edilebilir. İlk bir ay sonunda da yüzde elli oranında bir iyileşme gözlemlenmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrasına ilişkin bütün detaylı bilgiler, Estetik Uzmanı Op. Dr. Mustafa Bilazer tarafından verilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.