Burun Estetiği Nedir ?

Kepçe Kulak Ameliyatı
28 Aralık 2017
Kulak Estetiği Fiyatları
4 Ocak 2018

Burun Estetiği Nedir ?

Burun Estetiği Nedir ?

Burun Estetik Ameliyatı Hangi Amaçlarla Yapılır ?

Burun ameliyatları, burnun şeklini değiştirmek ya da burnun fonksiyonunu daha iyi yerine getirmesini sağlamak amacıyla yapılır. Bu durumda burun estetiği nedir? Burnun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan tüm ameliyatlara burun estetiği denir. Solunum sorunlarını düzeltmek, travma ya da doğumsal kusurlar sonucu meydana gelen bozuk şekli düzeltmek gibi tıbbi amaçlarla da burun estetiği ameliyatları yapılır. Ayrıca, burnun şeklini ve görünüşünü değiştirmek için kozmetik amaçlarla da bu ameliyat yapılır.

Burun Estetik Ameliyatı Aşamaları

Burun Estetiği Nedir ?

Burun estetik ameliyatı hastanede yatmayı gerektirmeyen bir prosedürdür. Bu ameliyat için istanbul burun estetiği kapsamında çeşitli merkezler vardır. Hastaya genel ya da lokal anestezi verilir. Genel anestezide, hasta operasyon boyunca uyur. Lokal anestezi de ise sadece ilgili bölge, hastanın acı hissetmemesi için hissizleştirilir. Operasyon sırasında cerrah, burun deliklerinde kesikler açar. Bazı zor vakalarda cerrah, burun deliklerine ek olarak burnun diğer kısımlarında da kesikler açar. Sonrasında cerrah, burnun daha iyi bir görünüm oluşturması için, burun kemiğini ve burundaki kıkırdağı yeniden biçimlendirir. Burun estetiği ameliyatı yapılırken, burun erkekler ve kadınlar için farklı şekillendirilir. Örneğin; burun estetiği erkek için kadın tipi burun biçimlendirilmesinden kaçınılır. Çünkü güzellik konsepti her iki cinsiyet için de farklıdır. Kadın hastalar için, burun hafifçe kıvrımlı biçimlendirilir ve burun ucu ve dudaklar arasındaki açı doksan dereceden fazla olacak şekilde ayarlanır. Kısaca, burun estetiği bayan için ideal şeklin, hafif kıvrımlı, kalkık bir burun olduğu söylenebilir. Erkekler için ideal karakteristik ise, burun ucu ve dudak arasındaki açının 90 derece olmasıdır. Eğer erkeklerde, bu açıdan fazla burun kalkıklığı olursa kadınsı bir görünüm ortaya çıkar. Erkeklerde maskülen görünümü korumak için de, burun bu açıya uygun şekilde ameliyat edilir. Bu tip ameliyatlarda Op. Dr. Mustafa Bilazer uzman bir doktordur.

Ameliyattan Sonraki İyileşme Süreci

Burun ameliyatından sonraki ilk hafta, burun estetiği sonrası hasta genellikle bir burun sabitleyicisi takar. Ameliyattan sonraki ilk üç gün gözaltlarında morarma ve şişlik görülür. Üçüncü günden sonra bu durum geçer. Burunda da az miktarda şişlik meydana gelir. Bu durum altı aydan fazla sürebilir. Tamamen iyileştikten sonra, burun kalıcı şeklini alır.

Burun Estetiği Nedir ? Sorusuna daha detaylı cevap bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.