Burun Estetiği İstanbul

Geniz Eti Ameliyatı Sonrası
10 Ekim 2017
Botoks Fiyatları
16 Ekim 2017

Burun Estetiği İstanbul

Burun Estetiği İstanbul

Çağımızda sıklıkla uygulanan burun estetiği operasyonları, burunda doğuştan gelen şekil bozuklukları, kaza geçirme, yaralanma ve travmalar sonucunda meydana gelen kırılmalar veya hastanın burun şeklinden hoşnut olmaması gibi nedenlerle yapılmaktadır. Zamanımızın imkanları ile artık çok basit biçimde yapılan bu ameliyatlarda, yüzde yüz başarı elde edilmektedir.

Burun Ameliyatlarında Ne Yapılır?

Burun Estetiği İstanbul

Burun ameliyatlarında burundaki deformasyon veya şekil bozukluğunun boyutuna göre bir uygulama yapılır. Bazen burun kemiğinin tamamına müdahale edilirken bazen de yalnızca burunucu estetiği olarak uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamanın hangi boyutta olacağına estetik doktoru tarafından yapılacak olan muayenede karar verilecektir. Rinoplasti olarak da adlandırılan burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki biçimde yapılmaktadır. Açık operasyonlarda burun ucu veya iç kısımlarından yapılan kesiler ile bozukluğun görüldüğü kıkırdak ya da kemiklere müdahale edilir. En iyi burun estetiği operasyonları öncesinde, kişinin yüz biçimine uygun burun şeklinin tespit edilmesi gerekir. Bu burun şeklinin uygulanması için bazen burun kemiği törpülenerek müdahale yapılır. Bazen de kıkırdakların alınması ya da bu kıkırdakların başka kısımlara eklenmesi ile burun şekli düzeltilir. Bu esnada burunda nefes almayı engelleyecek durumlar giderilerek, burundaki nefes yolu iyice açılır. Doğru bir uygulama için ameliyat öncesinde estetik merkezi tarafından hastanın detaylı şekilde muayene edilmesi gerekmektedir.

Burun Ameliyatları Sonrasında Neler Yaşanır?

Hastalar burun estetiği öncesi ameliyattan sonra çok ağrı hissedeceğini düşünmektedir. Fakat bu yersiz bir endişedir. Ameliyat sonrasında zannedildiği kadar büyük bir ağrı hissedilmediği gibi artık ameliyatlar tamponsuz olarak gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilir. Hasta, burun estetiği sonrası ameliyatın başarılı olabilmesi için doktorun talimatlarına uymalıdır. Ameliyattan sonra yüzde biraz şişkinlik olabilir. Bunun giderilmesi için hastanın yüksek bir yastıkta yatması önerilmektedir. Doktor önerirse, buz uygulaması da yapılabilir. İstanbul burun estetiği operasyonlarından sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay da hastanın ameliyatı takip eden günlerde, çok sıcak yiyecek ve içecekler almamasıdır. Katı besinler de ilk bir iki gün süresinde alınmamalıdır. Op. Dr. Mustafa Bilazer burun ameliyatları süreci hakkındaki sorularınızı cevaplamaktadır.

Burun Estetiği İstanbul hakkında daha detaylı bilgi için iletişme geçiniz.

Comments are closed.