Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Geniz Eti Ameliyatı
14 Eylül 2017
Kulak Zarı Ameliyatı
18 Eylül 2017

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Estetik operasyon türleri içerisinde en çok uygulanan ameliyat olan burun estetiği tıp dünyasındaki gelişmeler sayesinde artık çok daha kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Yalnızca estetik nedenlerle değil, sağlık sorunları nedenleriyle de uygulanan bu operasyon, hastaların daha rahat nefes alabilmesine, horlama gibi sorunlardan kurtulmasına da yardımcı oluyor.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun estetiği, bu operasyonu olmak isteyen, kalp, damar, böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi sorunları olmayan herkeste rahatlıkla uygulanabilir. İstanbul burun estetiği doktorlarına göre bu operasyon için alt yaş sınırı 18’dir. Ancak bu yaşın altındaki kimselerde çok ciddi burun kemiği eğriliği durumu ya da kaza geçirme gibi öyküler varsa, doktorun yapacağı tetkikler doğrultusunda ameliyat uygulanabilir. Bu operasyon bazen sadece burunucu estetiği olarak yapılabileceği gibi burun kemiklerindeki eğriliğe göre daha geniş çaplı olarak da uygulanabiliyor.

Ameliyat Süreci Nasıl İlerliyor?

Hastanın başvuracağı estetik merkezi öncelikle hastanın ameliyatının daha sağlıklı geçmesi için gereken tahlil ve tetkikleri uygulamaktadır. Bu süreçte hastanın yüzüne en çok uyum sağlayacak burun şekli estetik doktoru ile birlikte belirlenerek karar verilir. Bu karar aşamasından sonra bir ameliyat günü belirlenir ve hasta genel anestezi altında ameliyata alınır. Ameliyat genellikle 2 veya 3 saat civarında tamamlanmaktadır. Ameliyat bitiminde hasta, doktorun uygun görmesi halinde bir gece hastanede yatırılabilir. Ya da aynı gün taburcu edilebilir.

Ameliyat Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği öncesi hastanın ameliyata psikolojik olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Ve tabii ameliyat sonrasında da doktor tarafından yapılan önerilere dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrasında yüzde biraz şişlik oluşması doğaldır. Bu sürecin çabuk atlatılabilmesi için yüksek bir yastıkta yatmak yardımcı olacak, şişliklerin daha çabuk inmesini sağlayacaktır. Ayrıca doktor tarafından uygun görüldüğü halde buz uygulaması da yapılabilir. Ameliyattan hemen sonra, sıcak ve sert gıdalarla beslenmemek önemlidir. Burun estetiği sonrası dikkatli olmak, burun kısmına sert biçimde dokunmamak gerekir. Bu sebeple ameliyattan sonra, giyinirken buruna zarar vermemesi için önden düğmeli kıyafetler tercih edilmelidir. Op. Dr. Mustafa Bilazer burun estetiği operasyonları hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaktadır.

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler Nelerdir? bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.