Burun Estetiği Fiyatları

Bademcik Operasyonu
19 Eylül 2017
Geniz Eti Belirtileri
21 Eylül 2017

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Bilimsel adı Rinoplasti olan burun estetiği cerrahi bir işlem olup şekil bozukluğu olan burnun düzeltilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Kişinin nefes almasına engel teşkil edecek durum ortadan kaldırılır. Daha çok burnun küçültülmesi ile sonuçlanan ameliyatların aksine burnun büyütülmesi amacıyla da uygulamalar yapılmaktadır. Kemik eğriliklerinin düzeltilmesinin yanında sadece burunucu estetiği ameliyatları da hastalar tarafından talep edilmekte ve uygulaması yapılabilmektedir. Burun ameliyatlarını kulak, burun, boğaz uzmanlığını yan dalı olan plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Ameliyat Ve Öncesinde Neler Yapılır?

Burun Estetiği Fiyatları

Burunda yer alan tüm özellik ve problemler önceden belirlenmelidir. Estetik merkezi yapılan işlemler sonrasında burun ve geniz akıntısı, nefes alma problemleri belirlenerek burun estetiği öncesi ameliyatla nelerin giderilip giderilemeyeceği tespit edilmelidir. Bu sayede estetik doktoru tarafından ameliyat sonrasında beklentilerinizin ne kadarının karşılanacağı tespit edilebilir. İyi bir değerlendirme süreci sonrasında burun estetiği sonrası hayal kırıklığı yaşamanın önüne geçilir. Bu ameliyatın amacı yüzün genel şekline uygun olarak en doğu burunu yapmaktır. Tek başına güzel bir burun şekli oluşturmaktan ziyade yüze uygun olması daha doğru olacaktır. Ayrıca iyileşme süreci de hastanın cildine, kıkırdak dokusuna ve diğer metabolizma özelliklerine göre değişmektedir.

Ameliyat Sonrasında Neler Yapılır?

Bir ve ya bir buçuk saat süren ameliyat özel durumlarda biraz daha uzun sürebilmektedir. Burun estetiği bayan hastalarda uygulanan bölgeye göre morluk ve şişlik gözlemlenmektedir. Aynı şekilde burun estetiği erkek hastalarda da benzer sonuçlar doğurmaktadır. İlk gün burunda kalacak tampon veya burun dışında küçük bir alçı uygulanmaktadır. Basit ağrı kesicilerin kullanılması ile ameliyat sonrasında yaşanan ağrılar giderilmektedir. Ankara burun estetiği merkezlerinde ameliyat sonrasında yapılacak temizlik ve tamponun alınması işlemi ile burun eski nefes alma durumuna kavuşmaya başlayacaktır. Aynı işlemi İstanbul burun estetiği merkezlerin de yapabilirsiniz. 1 hafta ile 10 günlük süre boyunca aşırı sıcak olmayan bir ortamda baş hafif arkaya yatık şekilde ve oturur vaziyette istirahat etmek gerekmektedir. Bir diğer önemli nokta da daha önce ameliyat olmuş kişiler tarafından yapılan farklı yorumlardır. Bunlara itibar edilmemeli ve sadece doktorunuz Op. Dr. Mustafa Bilazer öneri ve yönlendirmelerine göre hareket edilmelidir. Burunda kalan sargılar alınıncaya kadar banyo yapmamak gerekmektedir. 3 haftalık süreçte yüze ve burna gelebilecek sert dokunmalardan korunmalıdır. 16 hafta boyunca gözlük kullanmak doğru değildir. İstanbul estetik merkezi ameliyatınızı olduysanız merkezinizde sargılarınız alındıktan sonra hafif dokunuşlarla cildinizi sıvı sabun veya özel losyonla temizleyerek makyaj yapmanız mümkün olacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.