Burun Estetiği Erkek

Burun Estetiği Bayan
2 Ekim 2017
İstanbul Burun Estetiği
4 Ekim 2017

Burun Estetiği Erkek

Burun Estetiği Erkek

Tıp dünyasında yaşanan gelişmeler, estetik ameliyatları da harekete geçirdi. Eskiden hayli zor yapılan estetik ameliyatlar, günümüz imkanlarıyla artık kolaylıkla yapılabiliyor. Bu yaşanan gelişmeler ile estetik ameliyatlara olan ilgi, gittikçe artmakta. Öyle ki bu ameliyatlar içerisinde sıklıkla tercih edilen burun estetiği, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de ilgi görmeye başladı.

Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatları

Burun Estetiği Erkek

Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatlarında, burun şeklinin tasarımı erkeklerde, kadınlardan daha farklıdır. Burun estetiği erkek ameliyatlarında dikkat edilen özellik, burun ucu ve burun sırtının aynı hizada olmadır. Erkeksi yüz hatlarının yapısı korunarak çizilen burun tasarımında estetik doktoru ile birlikte karar verilen bir çalışma yapılır. Ameliyat öncesinde yapılan bu çalışma ile burun şekline karar verilerek, hasta ameliyata alınır.

Erkek burun ameliyatlarında bazen kemiklerdeki eğrilik düzeltilirken bazen de yalnızca burunucu estetiği operasyonu uygulanır. Bu ameliyatlar her zaman estetik kaygılarla değil geçirilen kazalar veya burunda ciddi şekil bozukluğu dolayısıyla nefes alamama gibi sorunlar için de uygulanmaktadır. Erkeklerde burun estetiği ameliyatı olma yaşı, 18’dir. Bu yaşın altındaki gençlerde çok ciddi bir sorun varsa, estetik merkezi kontrollerinden sonra ameliyat uygulanabilir.

Burun Ameliyatı Süreci Nasıl İlerler?

Burun ameliyatına karar verilirken, hastanın bazı kontrollerden geçmesi gerekmektedir. Burun estetiği öncesi akciğer grafisi ve çeşitli kan tahlilleri uygulanır. Bu tetkikler ile hastanın ciddi başka bir sorunun olup olmadığı ve ameliyata uygun olduğu tespit edilir. İstanbul burun estetiği uygulamalarında burun şekline karar verildikten sonra, hasta genel anestezi uygulanarak ameliyata alınır. Bu ameliyatlar hastanın durumuna göre, iki veya üç saat kadar sürebilmektedir.

Burun estetiği sonrası hasta, bir gece hastanede yatırılabilir. Fakat doktorun kontrollerinden sonra uygun bulması halinde taburcu edilebilir. Ancak hasta, doktorun belirttiği günlerde mutlaka kontrole gelmelidir. Burun ameliyatı sonrası hastanın burun bölgesine dokunmaması tavsiye edilir. Hatta gömlek türü önden açık giysiler giymesi, giyinirken burnuna zarar gelmesini engelleyecek ve iyileşmeyi hızlandıracaktır. Burun estetiği ameliyatları konusunda uzman olan Op. Dr. Mustafa Bilazer bu operasyon süreci hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vermektedir.

Comments are closed.