Burun Estetiği Doktoru

Uyku Apnesi Nedir
19 Temmuz 2017
Botoks Operasyonu
19 Temmuz 2017

Burun Estetiği Doktoru

Burun Estetiği Doktoru

Burun estetiği ameliyatı çok yönlüdür. Bazen tek başına burun ameliyatı yapılırken bazı ameliyatlar kombine bir biçimde yapılabilir. Genellikle burun ameliyatları; burun ucu ameliyatı, rinoplasti, deviasyon ve revizyon burun ameliyatı gibi türlere ayrılır. Burun estetiği ameliyatsız olması mümkün değildir. Burun estetiği ameliyatı genellikle burun bölgesindeki şekil bozukluklarını gidermek için uygulanır. Burun estetiği ameliyatı sonrası ise cerrahın hastayı bilgilendirdiği şekilde hastanın bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Burun estetiği İstanbul en iyi doktorlarından biri olan Mustafa Bilazer ile iletişime geçerek İstanbul burun estetiği doktoru, fiyatları ve ameliyat hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti, burun estetiği ameliyatının tıp dilindeki adıdır. Burun bölgesindeki şekil, yumuşak doku ve iskelet bozukluğu, işlevsizliğin düzeltilmesi ve burnun daha estetik görünmesi amacı ile yapılır.

Burun Estetiği Öncesi

Burun Estetiği Doktoru

Estetik burun ameliyatı öncesinde hasta, fiziksel randevu için cerrah ile görüşmektedir. Muayene esnasında hastanın şikayetleri, operasyondan beklentileri ve talepleri dinlenir. Fiziksel muayene esnasında burundaki şekil bozuklukları tespit edilir. Kişinin istediği burun formu; yüz tipine, yüz orantısına, yüz hatlarına göre belirlenir. Tüm kriterler oluşturulduktan sonra 3D teknolojisi ile bilgisayarda hastanın fotoğrafı değerlendirilerek ameliyattan sonra hastanın burnunun nasıl görüneceği gösterilir.

Hasta, ameliyattan iki hafta önce kan sulandırıcı özelliği olan bitki çayları, bitkisel takviye ürünleri, sigara, alkol, asprin ve corasprin kullanmayı bırakmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burunda açılan kesilerden, burundaki şekil bozuklukları giderilir. Kemerli kemik düzeltilir ve burun ucu uzun ise törpüleme işlemi yapılır. Burun içi kemik, kıkırdak ve et düzeltilir. Burun eğriyse kıkırdaklar düzeltilir. Burun formundaki orantısızlıklar giderilir. Burun ucu yukarı doğru kaldırılır. Burun kanatları küçükse madde enjektesi ile dolgunluk kazandırılır. Burun kanatları büyük ya da geniş ise küçültme işlemleri yapılabilir. Burun delikleri daha büyük ya da küçük hale getirilebilir. Bunun dışında burunda oluşan et, kemik eğriliği, polip, sinüzit ve deviye gibi nefes almayı zorlaştırıcı unsurlar alınabilir. Tüm işlemlerden sonra kesiler kapatılır ve operasyon tamamlanır.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatından sonra hastanın bazı noktalara çok dikkat etmesi gerekir. Olası kazalar, düşme ve çarpmalara karşı hasta, burun bölgesini korumalıdır. Burun pansumanı düzenli bir şekilde yaptırılmalı ve yapılmalıdır. Doktor kontrollerine zamanında gidilmelidir. Doktorun tavsiye ettiği şekilde ödem önleyici, mikrop kırıcı, iltihap giderici ve ağrı kesici ilaçlar alınmalıdır. Burun tamponları genellikle ameliyattan 48 saat sonra çıkartılır. Yüz bölgesinde oluşan morluk ve şişlikler ise bir hafta sonra yok olur. En az altı ay yüz üstü uyumamaya dikkat edilmelidir. Ameliyattan sonra en az bir ay hastalar spor yapmamalıdır.

Burun Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Rinoplasti, genel anestezi altında yapılmaktadır. Sağlık durumu müsait, hormonal değişimlerinde bir sorun olmayan kişilere yapılır. 18 ve 65 yaş arası ciddi derecede tansiyon, kalp ve şeker hastalığı bulunmayan kişilere rinoplasti operasyonu yapılır.

Burun Estetiği Kalıcı Bir Çözüm Müdür?

Rinoplasti ameliyatı kalıcıdır. Genellikle iyileştikten ve dokular kendini onardıktan sonra bazı durumlarda revize etme ameliyatı yapılabilir.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası Görüntüm Nasıl Olur?

Bu ameliyattan sonra, ameliyat öncesi kararlaştırılan görüntüye çok yakın bir görünüm elde edilir. Bu sebeple hastalar, görüntülerine hazırlıklıdır. En doğru orantılı ve en doğal görünüm arzu edilendir.

Burun Ucu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini rinoplasti denen burun ucu ameliyatı, burun görüntüsünde sorun olmayan yalnızca burun ucu düşük olan hastalara uygulanır. Bu ameliyatta burun ucu askıya alınarak yukarı kaldırılır. Burun ucu, kalın ve yuvarlaksa küçültülebilir. Burun ucu, burun formuna göre orantılanabilir. Yukarıda olan burun ucu öne çekilebilir.

Mini rinoplasti operasyonu; genel anestezi altında yapılır. Burun ucunun iç kısmından kesi açılır ve burun ucu törpülenir. Gerekli durumlarda kıkırdak ve dokular düzeltilir, tüm işlemler bittikten sonra kesi kapatılır ve ameliyat tamamlanır.

Revizyon Burun Ameliyatı

Sekonder rinoplasti adı verilen revizyon burun operasyonu yalnızca estetik kaygılar sebebi ile yapılır. Burunda herhangi bir işlev bozukluğu olmayan hastalar burun formunda değişiklik istedikleri için bu ameliyatı talep edebilirler. Genellikle tüm süreçler rinoplasti ameliyatı ile aynıdır. Genellikle daha önce burun estetiği geçirmiş kişilere düzeltme için revizyon burun ameliyatı yapılır.

Burun Estetiği Doktoru Mustafa BİLAZER ile iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.