Burun Estetiği Bayan

İşitme Kaybı
29 Eylül 2017
Burun Estetiği Erkek
3 Ekim 2017

Burun Estetiği Bayan

Burun Estetiği Bayan

Yüzümüzün merkezinde yer alan ve güzelliğimizi en çok etkileyen organ olan burun yüz yüze yapılan görüşmelerde ilk dikkat çeken noktadır. Buruna yeni şekil vermek için yapılan burun estetiği ameliyatlarına tıp dilinde rinoplasti adı verilmektedir. Bu operasyon sayesinde burunucu estetiği, burun büyüklüğü değişikliği, burun deliklerinin büyüklük ve şekli yapılabilmektedir. Hatta burunun dudaklar ve alınla olan açısını değiştirmek mümkün olmaktadır.

Şekil bozukluklarının yanında fonksiyonel rahatsızlıklar da söz konusu ise daha ileri dereceli inceleme ve değerlendirmeler gerekebilir. Estetik merkezi yapılacak incelemeler sonucunda estetik doktoru tarafından yüzle uyumlu olan, doğal görünümlü, fonksiyonel olarak nefes almayı rahatlatan başarılı bir operasyon yürütülmektedir. Op. Dr. Mustafa Bilazer tarafından ameliyatlar başarıyla yapılmaktadır. Yürütülen operasyonların başarısı kişinin burun estetiği ameliyatı için beklentiler ve burnundaki sorunların karşılıklı konuşulmasına bağlı olarak değişmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Olabilir Miyim?

Burun Estetiği Bayan

Mükemmellik arayışı içinde olan bireyler uygun aday değillerdir. Bedensel olarak sağlıklı, kişiliği oturmuş, büyüme yaşını geçmiş, psikolojik açıdan sorunsuz kişilerle birlikte, burun ve yüz yapısı uyumlu olmayan, nefes almadan sıkıntı çeken, ilk bakışta dikkati çeken bir bozukluğu olan ve ya fonksiyonel rahatsızlıklar nedeniyle İstanbul burun estetiği merkezi tarafından operasyona kabul edilirler. Burun estetiği öncesi yapılan tetkiklerle kişinin uygun olup olmadığı anlaşılabilir. İlk koşul kişinin gelişimini tamamlamış olmasıdır. Genellikle 18 yaşın öncesinde yapılan başvurular ileri bir tarihe ertelenmektedir. Ameliyat öncesinde endoskopik muayene yapılarak burun içyapısı detaylı olarak incelenir.

Ameliyat Komplikasyonları Ve Sonrasında Yapılacaklar Nelerdir?

Ameliyat genel anestezi yöntemiyle 1 saatten duruma göre 3 saate kadar sürebilmektedir. Burun estetiği sonrası ilk gün yüze soğuk tampon uygulama yapılır. Basit ağrı kesiciler kullanılarak tüm ağrılar giderilmektedir. Hafif şişlik ve morluk gözlenebilir. Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra burunda yer alan atel ve bantlar çıkartılır. Özellikle bayan hastalar tarafından genellikle ameliyat sonrası komplikasyonlar yüzünden ciddi bir korku durumu oluşmuştur. Ancak görüldüğü üzere bayan estetik ameliyatı olduğunda durum değişmemekte ve atellerle bantlar çıkartıldıktan sonra 1 haftada kişi işine dönebilmektedir.

1 hafta istirahat etmesi önerilmektedir. Artık günümüzde özellikle burun estetiği bayan hastalar tarafından da yoğun olarak tercih edilen bir operasyondur. Operasyon ile ilgili burun estetiği fiyatları konusunda detaylı bilgiyi kliniğinizden randevu alarak ve ön incelemeleri tamamlayarak bilgi alınması mümkündür.

Comments are closed.