Burun Estetiği Ameliyatı

Kulak Zarı Yırtılması
26 Eylül 2017
Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı
28 Eylül 2017

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Yüz hatlarını en belirgin şekilde gösteren organlardan biri burundur. Burun estetiği ameliyatı, yüz hatlarına uygun burun yapısına sahip olmak için yapılan bir operasyondur. En sık başvurulan estetik operasyonlar olan burun estetiği ameliyatı, özellikle burun yapısındaki bozukluk, kemik eğriliği ya da rahat nefes alınmasını engelleyen unsurların tamamı dikkate alınarak yapılmaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak çoğu zaman burun kemiği düzeltme, burunucu estetiği ve burun küçültme ameliyatları yapılırken, bazen de burun büyültme ve orantılama ameliyatları yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Tüm bu estetik işlemler için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Ayrıca, burun estetiği bayan ve erkekler için yapıldığında da farklı teknikler uygulanabilmektedir. Burun estetiğinin yapılabilmesi için öncelikli olarak müdahale edilecek burunun analizi yapılmalıdır. Bu işlem esnasında kesinlikle uzman bir doktor muayenesi gerekmektedir. Alanında uzman en iyi doktorlardan biri olan Op. Dr. Mustafa Bilazer ile iletişime geçilerek, İstanbul burun estetiği için gerekli bilgi ve muayene işlemlerine başlayabilirsiniz.

Burun Ameliyatından Sonraki Süreç

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği ameliyatında da en merak edilen konu, operasyon sonrasında yeni burunun görüntüsüdür. Burun estetiği öncesi mutlaka tasarlanan yeni burun dijital ortam yardımıyla belirlenmelidir. Gerekli analizlerin ardından estetik müdahale başlar. Tasarlanan burun estetiği erkek ve bayan için farklılık gösterebilir. Çünkü önemli olan hem sağlıklı hem de estetik bir burun görüntüsüdür.

Bu nedenle kesinlikle yüz hatlarına uygun burun tasarlanmalıdır. Burun estetiği sonrası burun çevresinde kısa süreli de olsa şişme ve morluklar olabilir. Fakat nefes almanızı engelleyecek herhangi bir komplikasyon oluşmamaktadır. Çünkü operasyona estetik doktoru ve kulak burun boğaz doktoru müdahale etmektedir. Bu nedenle, ameliyat sonrası yeni burunda nefes alma zorluğu yaşamazsınız. Genel olarak, hasta operasyon sonrasında aynı gün taburcu edilebilir. Fakat her türlü duruma karşı bazen 1 gün hastanede kalabilir. Daha sonra günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

Burun Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun ameliyatına karar verdikten sonra mutlaka uzman bir hekime başvurulmalı ve iyi bir estetik merkezi ile görüşülmelidir. Tüm yapılan müdahalelerin ardından ameliyat sonrası kesinlikle burun yapısını bozacak darbe ve olası baskılardan uzak durulmalıdır. Özellikle operasyon sonrası 3 ay boyunca burun çok iyi şekilde korunmalıdır. Ayrıca, doktorunuzun önerdiği şekilde gerekli burun iç ve dış temizliği yapılmalıdır. Sıcak ve soğuğa karşı operasyon geçirmiş burun korunmalı, ani şekilde öne doğru eğilme ya da geriye hareket etme eylemleri yapılmamalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.