Botoks Nasıl Yapılır

Kbb Doktoru
28 Kasım 2017
Burun Ucu Estetiği
4 Aralık 2017

Botoks Nasıl Yapılır

Botoks Nasıl Yapılır

Botoks nedir sorusu için, zaman içerisinde ciltte oluşan kırışıklıklara ve çeşitli yaşlanma belirtilerine karşı yapılan estetik bir işlemdir. Botoks ihtiyacı duyan kişiler genellikle sigara içme sonrası, menopoz, hava kirliliği ve çeşitli güneş lekeleri gibi sorunların yaşanmasından kaynaklanarak yaptırırlar. Aynı zamanda bu işlem sonrasında ciltte bulunan serbest radikaller tarafından oluşan kırışıklıklar ortadan kalkmaktadır. Yaşlanma karşıtı olarak bilinen bu botoks işlemleri sonrasında cilt daha gergin ve pürüzsüz bir hale kavuşmaktadır. Yapılan botoks yaklaşık 3 ila 6 ay aralığında kalıcıdır. Aynı zamanda sürekli olarak tekrarlanan işlemlerde bu süre yaklaşık 9 ila 10 aya kadar çıkmaktadır.

Botoks Cilde Nasıl Etki Eder ?

Botoks Nasıl Yapılır

Botoks nasıl yapılır sorusu için en doğru cevap ise, cilt üzerinde bulunan kırışıklıklara ince bir iğne ucuyla botoksu uygulama işlemidir. Bu iğneli işlem öncesinde belirlenen bölgeler krem yardımıyla uyuşturulmaktadır. Uyuşturma işlemi ile birlikte kişiler acı oranını en düşük bir şekilde yaşamaktadır. Botoks ameliyatı ciltteki kırışıklıkların ortadan kalkması için uygulanırken aynı zamanda ciltte yerleşmiş olan çeşitli güneş yanıklarına ve lekelerine karşı da tedavi sağlamaktadır. Cilt üzerinde bulunan ve dinamik çizgi adının verildiği bu çizgiler, çeşitli mimik hareketlerinin yapılması sırasında yaşanılan kasılmalar ile oluşmaktadır. Bu kaslar zaman içerisinde belirli birer çizgi oluşturmaktadır. Botoks işlemi sonrasında ciltte bulunan mimik kaslarına enjekte edilen ürün ile bu kasların kasılmaları engellenerek, daha gergin bir cilt sağlar. Botoks yapılan bölgelere önceden karar verilmelidir.

Botoks İşlemi Uygulaması

Botoks işlemi uygulamasını 18 ile 65 yaş aralığındaki herkes rahatlıkla yaptırabilir. Aynı zamanda bu konuda uzman olan Op. Dr. Mustafa Bilazer alanında en iyi doktorlardan birisidir. Botoks uygulaması yaptırmaya karar veren kişiler öncelikle işlem yaptırmak istediği doktorunu seçerek görüşme yapmalıdır. Ardından yapılan görüşme sonrasında problemli olan bölgeler belirlenerek çizilir. Botoks işlemi yaklaşık 10 ila 15 dakika aralığında sürer. İsteğe göre lokal anestezi olarak işlem yapılabilir. Yaklaşık 2 hasta sonrasında botoks tam anlamıyla cilde oturur. Botoks fiyatları ise her kliniğe göre değişmektedir. Doğru doktora danışarak fiyat incelemesi yapabilirsiniz.

Botoks Nasıl Yapılır konusunda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.