Botoks Fiyatları 2017

Kulak Estetiği Fiyatları
4 Ocak 2018
Doğal Burun Estetiği
11 Ocak 2018

Botoks Fiyatları 2017

Botoks Fiyatları 2017

Botoks Nedir ?

Deride bulunan kırışıklık ve çizgilerin geçici süre ile yok edilmesi işlemine botoks adı verilir. Bu tedavinin etki süresi genellikle 4 ila 6 arası sürmektedir. Bu süre kişiden kişiye göre de değişiklik gösterebilir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölge de etkiler. Botoks işlemleri hamile bayanların dışında herkes yaptırabilir. Botoks ameliyatı kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaşları kaldırmak veya terlemeyi önlemek amacı ile yapılabilir. Uygulama genel olarak 10-15 dk sürmektedir. İşlem sonrasında kişi herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez. Hastalar işlem sonrasında normal iş hayatına dönebilir. Fakat işlemin uygulandığı gün spora, kuaföre veya sauna gidilmemelidir. 3 gün de havuza girilmemelidir. Uyku pozisyonunda dikkat edilmeli ve yüz üstü yatılmamalıdır. Tam etkisi 5 ile 7 gün arasında görülmektedir.

Botokslar Nasıl Etki Eder Ve Ne İşe Yarar ?

Botoks Fiyatları 2017

Botokslar sinir ve kasların aralarındaki iletileri bozar. Sinirlerin verdiği emrin kasa iletilmesine engel olur. Bu sebep ile kaslar geçici olarak kasılmayı bırakarak, mimik çizgilerini hafifletir. Botoksların kozmetik endüstrilerinde de kullanılma nedeni mimik çizgilerinin ve kırışıklarının üstünde yaptıkları olumlu etkilerdir.

Botoksun Fiyatları ve Çeşitleri

Botokslar markalarına göre 100 veya 200 ünite Clostridium botulinum toxin type A içermektedir. Bu flakonlar derin dondurucular da saklanmaktadır. Flakonlar kullanılmak istendiği zaman serum ile karıştırılır. Serum katılmış olan flakonlar 24 saat içerisinde kesinlikle kullanılmalıdır. Sulandırılmış olan flakonlar gün içinde kullanılmaz ise sterilliğini kaybeder. Eğer kullanılmaz ise çöpe atılmalıdır. Botoks fiyatları da bu sebep ile bölgeden bölgeye göre değişmektedir. Botoks fiyatları 2017 yılında da değişiklik gösterir. İstanbul botoks ameliyatı yapan birçok yer bulunmaktadır.

Yapılan Bölgelerde Şişlikler Oluyor Mu ?

Botoks, dolgu maddesi değildir. İşlemden 20 dakika kadar önce uygulama yapılacak olan bölge krem ile uyuşturulur. Enjeksiyon yapılan bölgede bulunan kasların gevşemesi ile çizgiler ve kırışıklar hafifleyerek yüzün daha dinlenmiş görünmesini sağlar.

Uygulamayı Kimler Yapıyor ?

Uygulama estetik cerrahlar, dermatologlar ve medikal estetik uzmanları tarafından yapılmaktadır. İşlemi yapan hekim, yüz anatomisini ve kasların çalışma mekanizmalarını çok iyi bilmelidir. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mustafa Bilazer ile iletişime geçilebilir.

Botoks Fiyatları 2017 ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.