Botoks Ameliyatı Sonrası

Dudak Dolgusu
17 Ekim 2017
Yüz Dolgusu
30 Ekim 2017

Botoks Ameliyatı Sonrası

Botoks Ameliyatı Sonrası

Yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklar kişinin kendisinin kötü hissetmesine neden olabilmektedir. Bu durum kadın erkek herkes için ortak olan sorunlardandır. Bu gibi durumlarda çoğu kişi krem tarzı kırışıklık karşıtı ürünlere yönelse de bu ürünler çoğu zaman yeterli olmamaktadır. İşte tam da bu noktada devreye botoks ameliyatı girmektedir. Botoks geçici olsa da son derece etkili olan uygulamalardandır. Bu sayede mimiklerden kaynaklı olarak oluşan kaz ayakları, alın bölgesi kırışıklıkları ve hatta ağız kenarlarında yaşanan çizgilenmeler bile giderilecektir. Botoks işlemleri sonucu tüm bu problemler giderilecek ve kişi çok daha gergin görünen pürüzsüz bir cilde sahip olmuş olacaktır.

Botoks İşlemleri Nasıl Yapılır?

Botoks Ameliyatı Sonrası

Botoks çoğu kişinin ne olduğunu tam olarak bilmediği ameliyatlardandır. Peki, botoks nedir? Botoks yüz bölgesinde var olan mimik kaslarına uygulanan kolay ve acısız bir operasyondur. Operasyon yapılırken kişinin yüz bölgesine anestezi etkili kremler uygulanacak ve hedeflenen bölgelere iğne ile enjeksiyon yapılacaktır. Bu aşamada kullanılan iğneler birçok kişinin gözünü korkutsa da operasyon son derece acısız olmaktadır. Botoks kendisini hemen gösteren bir operasyon değildir. Yapıldıktan sonraki süreçte mimikler eskisi gibi oynatılabilecek fakat 2.inci ya da 3.üncü günün sonunda yüz gerilmeye başlayacaktır. Bu sayede kırışıklık probleminden kurtulmak mümkündür. Bu noktada tercih edilen doktorun önemi de son derece büyüktür. Op. Dr. Mustafa Bilazer bu iş için ideal olan uzmanlardandır.

Botoks Sonrası Süreç

Botoks ameliyatı sonrası sürecin nasıl olacağı botoks yaptırmayı düşünen herkes için önem taşımaktadır. Operasyon sonrası süreçte botoks etkisini gösterecek ve yüz bölgesi çok daha genç görünecektir. Bu süreçte çok uzun süreler güneşte kalınmamalı ve yüz bölgesi mutlaka güneş kremi ile korunmalıdır. Bunun dışında ekstra bir özen gösterilmesine gerek yoktur. Operasyonun hemen sonrasında iğne yapılan noktalarda şişlik oluşması son derece normaldir. Bu şişlikler ilerleyen saatlerde geçecek ve cilt normal haline geri dönecektir. Botoksla ilgili merak edilen tek nokta sonrası süreç değildir. Merak edilen bir diğer nokta ise botoks fiyatları olmaktadır. Fiyatlar operasyonu gerçekleştiren kişiye, sağlık kurumuna ve botoks olacak olan hastaya göre değişiklik gösterecektir.

Botoks Ameliyatı Sonrası ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.