Botoks Ameliyatı Öncesi

Yüz Dolgusu
30 Ekim 2017
Çocuklarda KBB
7 Kasım 2017

Botoks Ameliyatı Öncesi

Botoks Ameliyatı Öncesi

Bir botoks ameliyatı öncesi doktor ve hasta arasında yaşanacak olan iletişimin önemi oldukça büyüktür. Burada en önemli etkenlerden biri hastanın kesinlikle doktoruna güvenmesi ve kafasında oluşan tüm soruları ona iletmesi ile birlikte cevapları almasıdır. Bu sayede hasta içinde biriktirdiği kuşkuyu ve heyecanı üzerinden tamamen atarak doktora güvenmek suretiyle operasyon sırasında herhangi bir rahatsızlık duymaz. Artı olarak botoks öncesinde hasta yanında bir ya da iki kişiyi refakatçi olarak getirebilir ve bu sayede onlarla birlikte daha fazla rahatlama şansı bulabilir. Genel anlamda botoks nedir sorusu içinse güneşin etkileri, yaşlanma ya da yaşam içindeki stres ve yaşanan bazı kazalar nedeniyle hücre düzeyinde bir yeniliğin yapılarak yaşlı hücrelerin yok edilmesi ve yeni hücrelerin kendini daha güçlü bir hale getirilmesi anlamı taşıyan bir estetik operasyondur.

Botoks Ameliyatları Öncesi Yapılması Gerekenler

Botoks Ameliyatı Öncesi

Genel olarak botoks ameliyatı öncesinde doktorun en büyük uyarılarından biri mutlaka sigara ve içkinin yaklaşık olarak ameliyattan 2 hafta öncesine kadar bırakılmasıdır. Bu sayede ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlı bir şekilde ve düzgün bir biçimde gerçekleşmektedir. O yüzden ameliyat öncesi gibi sonrası da yine 2 hafta süreyle sigara ve içkiden uzak durmak büyük bir önem taşımaktadır. Özellikleri sulandırıcı hap çeşitlerinden mutlaka uzak durmak ayrı bir önem taşır. Çünkü kana karışan bu ilaçlar ameliyatı büyük bir riske sokabilmektedir. Çok uygun botoks fiyatları bünyesinde gerçekleştirebileceğiniz bu operasyonlar öncesinde mutlaka bu kriterlere uymanız doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Ameliyat Öncesi Diğer Yapılması Gerekenler

Ameliyat günü mutlaka 7 ya da 8 saat önceden herhangi bir şey yenmemesi gerekmektedir. Yapılacak tetkikler için mutlaka midenin boş olması botoks işlemleri adına da doğru sonuçlar verebilmektedir. Ebedi burada tüm bu işlemlerden sonra yapılacak olan yerin ve yapacak doktorun önemi de büyük oldukça büyüktür. Bu yüzden Op. Dr. Mustafa Bilazer kontrolünde bu alanda büyük bir tecrübe ve bilgi birikimi kazanmış bir kişi olarak güven içerisinde tüm farklı botoks operasyonlarını gerçekleştirebilirsiniz. 

Botoks Ameliyatı Öncesi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.