Bademcik Operasyonu

Kulak Zarı Ameliyatı
18 Eylül 2017
Burun Estetiği Fiyatları
20 Eylül 2017

Bademcik Operasyonu

Bademcik Operasyonu

Bademcik ameliyatı genellikle küçük yaşlarda yapılırken ameliyat öncesinde kısa süreli bir tedavi uygulanır bu tedavi sonrasında hala bademcikte iltihaplanma sürekli tekrarlıyorsa artık bademcikler koruyucu olmaktan çıkar ve zarar veren bir organ haline gelmeye başlar bu sebeplen ameliyatla alınma işlemine geçilir. Özellikle bademcik operasyonu Cerrahi müdahalelerin belirlenmesinde kesin ve varsayımla olmak üzere iki çeşit karar verme yöntemi bulunmaktadır. Göreceli tedavi gerektiren durumlar ise genellikle bademcik enfeksiyonu geçiren hastalara yapılmakta olan uygulamalardır.

Bademcik Operasyonu

Çocuklarda bademcik ameliyatlarının gerçekleştirilmesinin önemli bir sebebi de, bademciklerin ve geniz etinin kişilerde tıkayıcı uyku apnesi meydana getirecek kadar büyümesidir. Tıkayıcı uyku apnelerinin var olduğu zamanlarda çocuklarda; horlama, ince ses çıkarma, uykuda nefesin zaman zaman duraksaması, aşırı rahatsız uyku, altına idrar kaçırma, yüzde ve boğazda morarma, gündüz fazla uykuya ihtiyaç duyulması, öğrenme zorluğu ve davranış ve öğrenme sorunları olabilmektedir. Teşhisin ardından bu çocuklara uygulanmakta olan teknik, genel itibari ile geniz eti ile beraber bademciğin alınmasıdır.

Bademcik Ameliyatı Her Yaşta Yapılabilir Mi?

Bademcik ameliyatları, Dünyada ve ülkemizde en çok uygulanan ameliyatlardan biridir. Özel durumlar haricinde en erken 5-6 yaşlarında yapılmaktadır. Ameliyat, çocuklarda genel anestezi gerektiren erişkinlerde ise çoğu zaman lokal anestezi gerektiren bir durumdur.

Bademcik iltihapları genellikle çocuk hastalığı olarak bilinmektedir. Fakat erişkinlerde de bu tedaviler gerek olduğu zaman yapılmaktadır. Operasyonun ardından doktorun öngördüğü zamanlarda yapılmakta olan düzenli kontrol sonucunda sağlıklı ve sorunsuz bir ameliyat uygulanmış olmaktadır.

Bademcik Ameliyatının Riskleri Bulunuyor Mu?

Bademcik ameliyatları tedaviler içerisinde en az tehlike olan operasyonlardan biridir. Bademcik ameliyatı sonrası bu sebeple çok büyük sorunla karşılaşan kişi sayısı 10 milyonda 1 olarak belirtilmektedir. Ameliyat esnasında veya bademcik ameliyatı öncesi bademciklerle alakalı olarak yaşanacak pek fazla risk bulunmamaktadır. Bu tür operasyonlarda önem verilen riskler anestezi ile alakalı olanlardır. Ameliyatın başarılı geçmesi, doktorun uzmanlığının yanında anesteziyle fazlası ile alakalıdır. Bademcik ameliyatı sonucunda doku çıkarılmış olan iki saha açık kalmaktadır. Bademcik ameliyatı fiyatları sigortası olan kişiler için yaklaşık olarak 1500 TL olmayanlar içinse 3500 TL civarındadır.

Bademcik Operasyonu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.