Ameliyatsız Sinüzit Tedavisi

Ses Estetiği Fiyatları
15 Kasım 2017
Östaki Borusu
17 Kasım 2017

Ameliyatsız Sinüzit Tedavisi

Ameliyatsız Sinüzit Tedavisi

Ameliyatsız Sinüzit Tedavisi

Sinüzit Nedir ?

Burun ve göz çevresindeki kemiklerin içerisindeki boşluklara sinüs denilmektedir. Bu boşluklarda oluşan iltihaplanmaya da sinüzit adı verilmektedir. Sinüzit, birçok insanda görülen bir hastalıktır. Hastaların günlük işlerini aksatmalarına ve yaşam kalitelerinin düşmesine neden olmaktadır. Sinüzitin akut ve kronik olmak üzere çeşidi vardır. İkisinin belirtileri farklı şekillerde görülmektedir. Akut sinüzitte; burun tıkanıklığı, sarı, yeşil veya kanlı burun akıntıları, kötü ağız kokuları, diş ağrısı, yanak ağrısı gibi şikayetler görülmektedir. Bunun yanında mide şikayetleri, ateş, kuru öksürük de görülebilmektedir. Kronik sinüzitte ise; geniz akıntısı, koyu burun akıntısı, öksürük gibi şikayetler görülmektedir. Sinüzit hastalığı özellikle kış aylarında sıkça görülmektedir. Kasım ayından ilkbahar aylarına kadarki dönemde hastalık kendini göstermektedir. Bu durum hastaları oldukça rahatsız etmektedir. Çünkü kış aylarında hava soğumaları ile hastalar ne kadar önlem alsa da çok çabuk etkilenmektedirler. Hastalar koku almada bile zorluk çekmektedirler. Bu da günlük yaşantılarında sorun oluşturmaktadır. Bu hastalık için ameliyatla tedavinin yanında ameliyatsız tedavi de yapılabilmektedir. Sinüzit hastaları genellikle ameliyatsız sinuzit tedavisi yollarını aramaktadırlar.

Ameliyatsız Sinüzit Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Ameliyatsız Sinüzit Tedavisi

Birçok sinüzit hastası, hayatlarını zorlaştıran bu hastalıktan ameliyatsız bir şekilde kurtulmak istemektedirler. Bunun için uzman doktorlar ameliyatsız sinüzit tedavisi uygulamaktadırlar. Alanında uzman Op. Dr. Mustafa BiLAZER tarafından bu tedavi oldukça kolay ve sonuçları olumlu olacak şekilde yapılmaktadır. Ameliyatsız sinüzit tedavisinde öncelikle balon sünisoplasti yöntemi uygulanmaktadır. Yani bu baloncuklar hastanın kapalı sinüslerine gönderilmekte ve röntgen altında bakılarak balonun sinüse gitmesini sağlanmaktadır. Sinüslerin kapalı deliği bulunarak sönmüş balon bu deliğe gönderilir ve belli bir basınç ile balon şişirilir. Balonun şişmesiyle kapanmış olan delik açılmaktadır. Bu şekilde ameliyatsız sinuzit tedavisi uygulanmaktadır.

Sinüzit, yaşam kalitesini düşürmekte olan bir hastalık olduğu için, hastaların çok fazla şikayetleri görülmektedir. Yani hastalık özelikle baş ve göz ağrısına yol açmaktadır. Bu şekilde de özellikle çalışan kişiler tarafından oldukça sorun yaratmaktadır. Hastalar bu ağrılara geçici çözümler üretseler de hastalık zaman zaman kendini göstermektedir. Bunun için sinuzit tedavisi olmak zorunda kalmaktadırlar. Sinüzit tedavisi sonrasında dikkat edildiği takdirde olumlu sonuçların görülmektedir.

Ameliyatsız Sinuzit Tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.